Сърбия започна с победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Страхотен гол на Александър Коларов донесе успеха

Страхотен гол на Александър Коларов донесе победата на Сърбия над Коста Рика в първия мач и за двата тима от Мондиал 2018 в Русия.

Срещата от група "Е" се игра на стадион "Космос Арена" в Самара и завърши с успех на "плавите" с 1:0.

Първото полувреме бе динамично, с атаки и към двете врати, но головите ситуации почти липсваха. Още в началото Коста Рика можеше да поведе в резултата, но Миленкович изби удара на Йохан Венегас.

Най-добрата възможност през тази част се откри пред Джанкарло Гонсалес, който бе оставен напълно непокрит на далечната греда при изпълнение на корнер. Ударът му с глава обаче бе крайно неточен.

Милинкович-Савич бе най-опасният играч на "плавите", но в двете ситуации, в които стреля топката попадаше в ръцете на Кейлор Навас.

Сърбите започнах силно втората част, а в 50-ата минута Митрович бе изведен сам срещу Навас. Ударът му обаче бе избит с крак от стража на Реал (Мадрид). В 56-ата минута обаче той нямаше какво да направи. Александър Коларов изпълни перфектно пряк свободен удар с левия крак и не остави никакви шансове на вратаря - 1:0 за Сърбия.

Коста Рика опита да осъществи натиск след попадението на своя съперник, но сърбите действаха много добре в отбрана. Селекционерът Оскар Рамирес направи три бързи смени, но те не дадоха нужния ефект.

Сърбите отвърнаха с добри контраатаки, а след 80-ата минута се затвориха в защита и не позволиха изравняване. Така Сърбия взе трите точки и тръгна с победа на Световното в Русия.

На 22 юни Коста Рика среща Бразилия, а Сърбия се изправя срещу Швейцария.

Коста Рика - Сърбия 0:1

0:1 Александър Коларов (56)