Стипица бесен от съдийския наряд за мача с Рига

"Този е кра­дец. Той ограби Хайдук!", ядосва се вратарят на ЦСКА

Новият вратар на ЦСКА Данте Стипица изрази сериоз­но разочарование, когато разб­ра кой ще свири мача между ар­мейците и ФК Рига. Двубоят бе поверен на хърватина Ма­рио Жебец (35 г.). Този рефер порязва доскорошния тим на Стипица Хайдук Сплит във фи­нала за националната купа на 23 май. Данте е титуляр за Хайдук при загубата с 0:1 от Динамо Загреб, а Жебец допус­ка две груби грешки - не зачита редовен гол и чиста дузпа за гранда от Сплит. Стипица разбра кой ще е съдия на дву­боя с Рига след контролата с Царско село и реакцията му бе­ше красноречива: "Този е кра­дец. Той ограби Хайдук!".

На последния спаринг на ЦСКА присъстваха почти всич­ки водещи фигури от ръковод­ството - синът на Гриша Ган­чев - Данаил, Стойчо Стоилов и Пламен Марков. Ганчев и Стоилов проведоха 10-минутен разговор с треньора Нес­тор Ел Маестро в съблекалнята след проверката. На трибу­ните беше също почетният президент на ЦСКА Димитър Пенев. Доскорошните треньо­ри на тима Христо Янев и Вла­димир Манчев пък изгледаха първото полувреме. Двамата, заедно с главния скаут на ар­мейците Велизар Димитров, са анализатори на световно­то по БНТ. Във ВИП ложата бе и доскорошният шеф на спортния отдел на национал­ната телевизия - Методи Манченко.