Монтана представи отбора с 2:0 срещу Кариана

Тони Тасев и Димитър Георгиев вкараха попаденията

Монтана победи Кариана с 2:0 в последната контролна среща за двата отбора преди началото на новия сезон във Втора лига. Двубоят се игра на стадион „Огоста”, като преди него се състоя официалното представяне на двата отбора. Заради жегата играта на два пъти бе прекъсвана, за да може футболистите да пият вида.

Голмайсторът на монтанци Атанас Илиев пропусна от чиста позиция в 8-та мин. Малко след това капитанът гостите Евгени Игнатов стреля от близо, но вратарят Ивайло Георгиев изби в корнер. В 14-та мин. Сергей Георгиев получи топката пред границата на наказателното поле, но шутира над гредата. Секунди преди почивката Георги Русев изпрати топката в лявата греда, след грешка в отбраната на домакините.

Домакините поведоха в резултата в 56-та мин. Тогава Тони Тасев центрира в наказателното поле, където Димитър Георгиев свали топката с гърди към Стефан Цонков и централният защитник на Монтана я изпрати в мрежата зад вратаря Павел Станев. В 83-та мин. най-опитният в състава на гостите Ангел Русев стреля от малък ъгъл, но вратарят Марин Орлинов изби в корнер. Минута по-късно Димитър Георгиев бе изведен зад защитата на гостите и оформи крайния резултат.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили