ШОК! Албанци уредили 53 мача за 8 години

Бившият отбор на Венци Христов вече има 10-годишна забрана да играе в Европа

Според последния доклад на УЕФА, седемкратният албански шампион Шкендербеу, е участвал в 53 уредини мача осем години.

Става въпрос за двубои от вътрешния шампионат, квалификационните кръгове на евротурнирите, дори и приятелските мачове.

Заподозрени в съмнителни действия по време на срещите са 46 бивши и настоящи играчи на отбора. УЕФА вече забрани на отбора да играе в евротурнирите в следващите десет сезона и му наложи глоба в размер на 1.1 млн. евро - рекордни санкции от страна на централата за подобни провинения.

Най-фрапантният случай с участието на Шкендербеу е от 2015 г., когато тимът играе с добре познатите у нас северноирландци от Крусейдърс. Тогава албанците водят с 2:1 до 90-та минута, когато изведнъж след нелепи грешки на защитата и вратаря падат два гола за Крусейдърс и резултатът е обърнат.

Впоследствие се разбира, че са заложени стотици хиляди долари за отбелязване на 4+ гола в този мач в течение на последните му минути. А вратарят на северноирландците в този мач Шон О'Нийл пише в Туитър: "УЕФА задължително трябва да разследва този наш мач, защото много мирише".

През същата 2015-а 4 мача за Шкендербеу записа бившият български национал Венци Христов. Няма информация дали той е сред заподозряните
Шаби Алонсо потвърди: Оставам в Леверкузен