Аталанта чака ЦСКА след разгром в Израел (ВИДЕО)

„Бергамаските“ се наложиха с категоричното 4:1 над Апоел Хайфа

Аталанта разби с 4:1 като гост Апоел Хайфа в първи мач между двата тима от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

След като в миналия мач от надпреварата разгроми с 8:0 далеч от дома босненския Сараево, сега италианският тим записа нов категоричен успех и вече мисли за следващата фаза, където ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между ЦСКА и Копенхаген.

Домакините от Израел изненадващо откриха още в седмата минута чрез Алмог Бузагло, но после на терена сякаш имаше само един тим и той бе този на Аталанта.

„Бергамаските“ стигнаха до обрат в рамките на едва три минути, след като в 19-ата Ханс Хатебоер  изравни, а в 21-ата точен бе Дуван Сапата.

След паузата гостите продължиха да доминират и в 66-ата минута Марио Пашалич направи 3:1, а 20 по-късно Муса Бароу оформи крайното 4:1.

Реваншът е след седмица в Италия, а преди него Аталанта ще играе контрола в неделя с аматьорския Резато.