Без изненада - Юнайтед започна с победа новия сезон (ВИДЕО)

Пол Погба и Люк Шоу се разписаха за "червените дяволи", Варди върна един в края на мача

Манчестър Юнайтед победи с 2:1 Лестър на старта на новия сезон в Премиършип. "Червените дяволи" поведоха с ранен гол от дузпа на Пол Погба, а 80 минути по-късно Люк Шоу удвои преднината на домакините. Джейми Варди оформи крайното 2:1 в добавеното време.

Резултатът откри извелият с капитанската лента "червените дяволи" Пол Погба още в третата минута от дузпа, а второто попадение отбеляза левият бек Люк Шоу в 83-ата. В добавеното време влезлият като резерва Джейми Варди върна едно попадение за Лестър, но "лисиците" нямаха сили и време за повече.

Двата тима за последно откриха шампионата през сезон 1998/1999 година, когато завършиха 2:2 на "Олд Трафорд".

Двубоят започна вихрено за Манчестър Юнайтед, който получи право на изпълнение на дузпа още в третата минута за игра с ръка в наказателното поле. С изпълнението се нагърби извелият с капитанската лента френски халф Пол Погба, който не сбърка и опъна мрежата зад Каспер Шмайхел. Попадението не отчая "лисиците", които упражниха натиск срещу Манчестър Юнайтед, но не стигнаха до опасно положение пред вратата на Де Хеа.

В 28-ата минута вратарят на Манчестър Юнайтед Давид де Хеа спаси тима си от сигурно попадение след удар от близка дистанция на Мадисън. Лестър продължи да бъде по-активният отбор на терена, печелейки симпатиите на феновете. В 39-ата минута Пол Погба отправи далече изстрел към вратата на Лестър, но не успя да затрудни Шмайхел, който улови. Минута по-късно и Люк Шоу опита късмета си, но вратарят на "лисиците" отново се справи с опасността. До края на полувремето не се стигна до нови опасности и двата отбора се прибраха при резултат 1:0 в полза на Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед започна силно второто полувреме. Маркъс Рашфорд се оказа в удобна позиция, но не успя да нанесе удар към вратата. В 56-ата минута Дармиан стреля, но Шмайхел не беше затруднен да спаси. Две минути по-късно Юнайтед създаде нова опасност пред вратата на Лестър, но не се стигна до нищо сериозно. В 65-ата минута Погба се оказа в центъра на събитията, като беше в основата на опасна атака на домакините, завършила с неточен удар на Хуан Мата.

Четвърт час преди края влезлият като резерва Джейми Варди подаде към Грей, който отправи удар към вратата, но Де Хеа спаси. В 78-ата минута домакините бяха близо до втори гол, след като Ромелу Лукаку успя да отправи удар от близка дистанция, но Шмайхел се справи с опасността.

На интригата беше сложен край в 83-ата минута. Тогава Люк Шоу елегантно се освободи от играч на "лисиците" и от малък ъгъл прати топката във вратата, пазена от Каспер Шмайхел. Любопитното е, че това беше първи гол за левия бранител в цялата му досегашна кариера във Висшата лига.

В края на мача влезлият като резерва Джейми Варди получи добра топка в близост до вратата на Юнайтед, но ударът му не се получи и мина над вратата. Все пак Варди записа името си сред голмайсторите в добавеното време, когато се възползва от грешка в отбраната на Юнайтед. Центрираната топка в наказателното поле на Юнайтед се отби в гредата, а при добавката Варди успя с глава да я вкара в мрежата на домакините.

Манчестър Юнайтед - Лестър 2:1
1:0 Погба (3`-дузпа)
2:0 Люк Шоу (83`)
2:1 Варди (90+2`)

СЪСТАВИ:

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Дармиан, Линдельоф, Шоу, Байи, Мата, Погба, Фред, Перейра, Санчес, Рашфорд

Лестър: Шмайхел, Морган, Магуайър, Перейра, Чилуел, Адриен Силва, Амарти, Ндиди, Грей, Мадисън, Ихеаначо

Мениджърът на Уест Хям: Трябваше да поведем с два или три гола