Локомотив излъга Ботев в Битката за Пловдив! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Димитър Илиев наказа "жълто-черните"

Локомотив спечели с 1:0 гостуването си на градския съперник Ботев в Коматево. "Черно-белите" оставиха инициативата на домакините през целия мач, но удариха в точния момент.

Ботев и Локо изиграха безлично първо полувреме.

Мачът започна с териториално превъзходство на "жълто-черните", но първият точен удар в мача беше на сметката на Локомотив. Умарбаев стреля от фаул, но право в ръцете на Даниел Кайзер.

В 28-ата минута разбъркване в полето на гостите можеше да доведе до гол, но съдията вдигна флага за засада на Кристиан Димитров.

В последните минути преди почивката темпото спадна. Ботев имаше леко игрово превъзходство, но до опасности пред Мартин Луков не се стигна.

През второто полувреме картината не се промени. Ботев продъжи да има териториален превес, но без особен успех.

В 75-ата минута факла, хвърлена от феновете на Ботев, падна до вратаря на Локомотив Мартин Луков.

Скуката на терена приключи в 78-ата минута, когато влезлия пет минути по-рано Димитър Илиев наниза гол с глава  – 0:1.

В 85-ата минута Посинкович се измъкна и тръгна към вратата на Ботев, но Кайзер отрази удара на локомотивеца.

В 89-ата минута контра за Локомотив изглеждаше много обещаващо, но Посинкович много се забави и ударът на Райков бе блокиран.

Така Локомотив си тръгна със сладка победа с 1:0 в иначе много слабия мач и събра 9 точки, спрямо 6-те, които има Ботев.

А Локомотив вече има аванс от една победа - след 107 мача 39 успеха за "черно-белите" срещу 38 за "канарчетата".

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"