Франция удари Холандия (ВИДЕО)

Оливие Жиру донесе победата за "петлите"

Франция надви Холандия с 2:1 в двубой от втория кръг група 1 в Лига „А“ на новия турнир на УЕФА - Лига на нациите. Голът за домакините отбеляза Килиан Мбапе в 15-ата минута, след като засече прострелно центриране на Блез Матюиди. В 66-ата минута Райън Бабел изравни за "лалетата".  Равенството се задържа до 75-ата минута, когато Оливие Жиру отново изведе "петлите" напред с красив гол след асистенция на Бенжамен Менди.

Срещата на изпълнения до краен предел „Стад дьо Франс“ започна динамично с положения и пред двете врати. Първо вратарят на гостите Силесен спаси удар на Килиан Мбапе, а след това и Куинси Промес от „лалетата“ отправи точен шут.

В 15-ата минута Килиан Мбапе се разписа след центриране на Блез Матюиди. Това бе негов девети гол в 24-ия му мач с екипа на „петлите“, които доминираха до края на полувремето и отправиха седем точни удара, но без успех. След гола пък „оранжевите“ не застрашиха вратата на Алфонс Ареола до почивката.

Гостите бяха по-активни в началото на втората част, но не затрудниха сериозно Ареола, който обаче нямаше какво да направи в 66-ата минута, когато Кени Тете напредна отдясно и центрира към Райън Бабел, който изпревари Павар и изравни за 1:1.

Радостта на „лалетата“ не бе много дълга, тъй като в 74-ата минута Оливие Жиру вкара много красиво попадение след центриране на Бенжамен Менди и прекъсна головата си суша. Нападателят не се бе разписвал с екипа на Франция в десет поредни срещи или 846 миниути.

До края на мача французите не допуснаха повече изненади и записаха първа победа в турнира след нулевото равенство при визитата на Германия в първия кръг. Така „петлите“ имат вече 4 точки, а „лалетата“ започнаха надпреварата с поражение и във втория си мач ще посрешнат Бундестима на 13 октомври.

СЪСТАВИТЕ:

Франция: Ареола, Павар, Варан, Юмтити, Ернандес, Канте, Погба, Мбапе, Гризман, Матюиди, Жиру

Холандия: Силесен, Де Лайт,Ван Дайк, Блинд, Тете, Прьопер, Де Йонг, Бабел, Промес, Депай, Вайналдум

Шаби Алонсо потвърди: Оставам в Леверкузен