Лудогорец пред отпадане от Лига Европа! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Скандално връщане на Моци и груба грешка в защита подариха победата на Цюрих

Лудогорец е пред отпадане от Лига Европа, след като загуби и втория си мач от група А на Лига Европа. „Орлите“ отстъпиха с 0:1 като гости на Цюрих. По този начин родният шампион остава без точков актив, след като в първия двубой допусна обрат от 2:0 до 2:3 срещу Байер (Леверкузен). Днешният съперник на българите пък събра максималните 6 точки от 2 срещи.

Двубоят започна равностойно, без абсолютно нищо интересно и пред двете врати. Битката бе основно в средата на терена, като никой от съперниците не успяваше да вземе преимущество.

Първата опасност дойде чак в 22-ата минута. Кололи изпълни чудесно фаул, но топката "облиза" дясната греда на Ренан.

Родният шампион отговори 180 секунди по-късно, когато по чудо не поведе. Брандао нахлу в наказателното поле и пусна към Марселиньо, който от границата на вратарското поле стреля покрай вратата.

В самото начало на втората част Натанаел центрира към Брандао, който засече от въздуха, но слабо и право във вратаря. Това все пак за статистиката означваше първи точен удар в някоя от двете врати.

В 54-ата минута Марселиньо влезе в наказателното поле отдясно и стреля, но встрани от вратата.

6 минути по-късно Натанаел изстреля истински снаряд извън наказателното поле, но топката профуча до лявата греда.

В 67-ата минута страховит изстрел на Кололи от фаул бе избит от Ренан. Топката бе насочена чудесно и отиваше в долния десен ъгъл на вратата.

В 83-ата минута Далечен удар на Швиерчок не успя да да затрудни вратаря на домакините, попадайки право в него.

60 секунди по-късно Цюрих стигна до победата. Кололи центрира в наказателното поле, където Палсон засече с глава за 1:0. Попадението дойде след заучено изпълнение на корнер, който пък бе фак след безумен опит за връщане на топката от Моци към Ренан.

Костадин Димитров подписва довогорите за довършването на стадионите на Локо Пд и Ботев Пд