СЕНЗАЦИЯ: Малката Борусия разби шампиона Байерн насред Мюнхен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците загубиха с 0:3 и са едва пети във временното класиране с 13 точки

Байерн (Мюнхен) допусна катастрофална загуба с 0:3 у дома от Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата. Аласан Плеа (10), Ларс Щиндл (16) и Патрик Херман (88) бяха точни за "жребчетата".

Двубоят бе четвърти поред без победа за тима на Нико Ковач, като три от тях са за първенство. Шампионите заемат едва 5-о място във временното класиране с 13 точки. Гладбах събра 14 и е втори, а лидер е Борусия (Дортмунд) с 17 пункта.

Байерн тръгна да търси гола още в началните секудни, но позволиха съперникът им да открия резултата с първия си удар в срещата. В 10-ата минута Аласан Плеа с майсторски удар направи Мануел Нойер безпомощен. Шест минути по-късно Тиаго сбърка, кълбото се озова в Ларс Щиндл, който с шут в левия ъгъл вкара за 0:2.

Второто попадение смути домакините, които създадоха опасност пред противниковата врата едва в 32-ата минута, но Робен пропусна. Малко след това Зомер спаси шут от близка дистанция на Левандовски.

На полувремето Ковач извади Робен и Мюлер и ги замени с Гнабри и Рибери. Байерн обаче така и не успяваше да затрудни гостите. Едва в 62-ата минута Рибери отправи удар в очертанията на вратата.

Пет минути по-късно гол на Левандовски бе отменен заради засада.

Кошмарът за Байерн стана пълен в 88-ата минута, когато Патрик Херман заби топката за трети път във вратата на домакините.