ЦСКА отпразнува с класика завръщането на емблемата! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" разбиха Етър с 3:0 пред 8 000 ентусиазирани фенове на "Армията"

ЦСКА постигна класическа победа с 3:0 в домакинството си на Етър от 12-ия кръг на Първа лига.

Двубоят беше първи за "червените" след закупуването на емблемата на клуба, което превърна срещата в още по-голям празник и на трибуните присъстваха хиляди зрители.

Сектор "Г" беше изпълнен до краен предел, а феновете бяха зарадвани от любимците си с победа. Тя дойде след голове на Божидар Чорбаджийски, Жоржиньо и Кирил Десподов, който се включи като резерва.

Натискът на ЦСКА даде резултат в 28-та минута. След корнер Божидар Чорбаджийски направи това, което може добре - стреля остро с глава и откри резултата.

Три минути след това Пинто имаше отлична възможност да удвои, но стреля слабо.

Гостите стояха добре на терена, но преднината на почивката за ЦСКА бе заслужена.

Великолепен гол на Жоржиньо в 49-та минута!Той стреля отлично от воле в долния ляв ъгъл на вратата на Етър и покачи на 2:0. Това беше като награда за отличната му игра в този двубой до момента.

Също така и играта на Тиаго отново бе на висота, след като свършиха експериментите с него от страна на Ел Маестро.  В 63-та минута в игра влезе и Кирил Десподов. Интересното е, че бе сменен Моуридес който обаче не направи добър мач.

В 67-та минута Батрович стреля остро от фаул, но покрай лявата странична греда на вратата на Черниаускас.

В 75-та минута сантиметри разделиха Тиаго от гол, след удар с глава от центриране на Пинто.

През целия мач многобройната публика не спря да пее истинските, червени песни за любимия си отбор.

В 83-та минута резервната скамейка направи резултата класически. Влезлите в игра Евандро и Десподов направиха добра комбинация, завършила с гол на последния.

След заслужената победа ЦСКА събра 28 точки, изравнявайки се с Левски, който има също толкова. Лидер с 29 е Лудогорец, като интригата за шампионската титла се завързва много жестоко.