Автогол и два шедьовъра доближиха Етър до топ 6 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Виолетовите" нанесоха най-тежкото поражение на Славия от началото на сезона

Етър спечели с 3:0 домакинството си на Славия от 13-ия кръг на Първа професионална лига. Успехът приближи "виолетовите" на само 2 точки от топ 6.

Славчо Шоколаров (21) си заби автогол, а Аласана Мане (77) и Иван Петков (89) добавиха по още едно попадение за успеха на домакините.

Първата опасност в мача беше пред вратата "виолетовите". В 11-ата минута Славчо Шоколаров засече с глава центриране от ъглов удар. Изстрелът на защитника обаче премина покрай вратата. Домакините отговориха със силен удар на Георги Сърмов от фаул в 20-ата минута. Вроторят Стериакис улови без проблем.

Минута по-късно Етър поведе с автогол на Шоколаров. Бранителят прати топката във вратата при опит да я изчисти след спасяване на вратаря на "белите".

Веднага след почивката гол на Етър бе отменен заради нарушение на Флорент Боджадж срещу Андреа Христов.

В 70-ата минута Христо Иванов спаси силен удар на Славчо Шоколаров. Футболистът стреля под гредата, а отличната намеса на вратаря извади топката в корнер.

Аласана Мане заби страхотен гол в 77-ата минута. Той стреля от ъгъла на наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл на вратата зад Стериакис.

Минута преди края на редовното време Иван Петков се разписа със задна ножица за 3:0. Така Етър нанесе най-тежката загуба на Славия пред този сезон.

Етър - Славия 3:0
1:0 Шоколаров (21`-автогол)

2:0 Мане (77')

3:0 Петков (89)

Етър: 1. Иванов, 14. Скерлев, 21. Василев, 16. Гълъбов, 30. Атанасов, 22. Колев, 5. Сърмов (к), 10. Батрович, 11. Младенов, 88. Боджадж, 6. Аласана Мане

Славия: 32. Стергиакис, 3. Тейнур Марем, 55. Христов, 38. Гамаков, 23. Узунов, 35. Йомов, 33. Иванов (к), 19. Карабельов, 8. Шоколаров, 17. Цветанов, 22. Мицански

НА ЖИВО: Арда - Крумовград (СЪСТАВИ)