Бока и Ривър изиграха страхотен двубой (ВИДЕО+СНИМКИ)

Оставиха развръзката за реванша

Грандовете на аржентинския футбол Бока Хуниорс и Ривър Плейт не успяха да се победят в първия финален двубой от сблъска по между си в турнира Копа Либертадорес.

На „Ла Бомбонера“ двата тима завършиха при 2:2, оставяйки крайният победител да се реши във втория двубой - на „Ел Монументал“ на 24 ноември.

Двата тима изиграха много емоционални и напрегнати първи 60 минути. Бока повеждаше на два пъти – чрез Рамон Абила в 34-ата и Дарио Бенедето в 47-ата минути, но Ривър намираше пътя към равенството.

Първо, „милионерите“ реализираха чрез юношата на Бока Лукас Прато в 36-ата минута. Крайният резултат бе оформен от автогола на бранителя на домакините Карлос Искердос, който не прецени една летяща топка в своето наказателно поле и изненада своя отбор и всички фенове на Бока на стадиона с попадение в собствената си врата.

Припомняме, че срещата бе преместена с 23 часа напред поради силния дъжд и наводнения терен на „Ла Бомбонера“ в съботния ден.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

БОКА ХУНИОРС (4-3-3): Агустин Роси, Леонардо Хара, Карлос Искердос, Лисандро Магалан, Лукас Оласа, Нахитан Нандес, Вилмар Бариос, Пабло Перес, Себастиан Вила, Рамон Абила, Кристиан Павон

РИВЪР ПЛЕЙТ (4-3-1-2): Франко Армани, Гонсало Монтиел, Лукас Мортинес, Джонатан Майдана, Хавиер Пинола, Милтон Каско, Енцо Перес, Езекиел Паласиос, Гонсало Мартинес, Рафаел Боре, Лукас Прато

СЪДИЯ: Рикардо Тобар (Чили)
СТАДИОН: "Бомбонера", 49 000
В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола