Лукоки измъкна Лудогорец в напечен мач с Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите водят с 3 точки на ЦСКА и 4 на Левски

Лудогорец победи трудно с 1:0 Берое в последния двубой от 15-ия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение за "орлите" отбеляза Джоди Лукоки в 81-ата минута. Така разградчани направиха разликата с втория ЦСКА 3 точки, а преднината пред Левски е 4 точки. Лудогорец е първи в класирането с 38 точки, докато Берое оставана 4-о място с 27. В следващия кръг "орлите" гостува на Локо Пловдив, докато заралии имат градско дерби с Верея.

Равностойна игра показаха двата тима през първите 45 минути, като Лудогорец игра по-офанзивно, но без да стигне до чисто положение пред вратата на Перниш.

Заралии можеха да започнат по мечтан начин, след като в първата минута грешка при изнасянето на топката даде възможност на Меска да шутира, но ударът ми мина над вратата. Домакините отвърнаха чрез Горалски и Марселиньо, които отправиха неточни удари.

Страхотно първо полувреме направи Камен Хаджиев, който на няколко пъти спираше опасни атаки на „орлите” отдясно.

В 25-ата заралии направиха бърза атака отляво, Меска намери Борислав Цонев в пеналта, който още с овладяването се освободи от Моци, но стреля по земя покрай страничния стълб.

Първият точен удар за първото полувреме дойде едва в 43-ата минута, когато Вандерсон центрира технично за Кешеру и нападателят засече от движение, но Перниш бе покрил ъгъла си и изби.

Второто полувреме бе копие на първите 45 минути – Лудогорец атакуваше, но на „орлите” липсваше точен завършващ удар. Берое показа солидна игра в дефанзивен план, а в мал;кото случаи на пропуски, Перниш опазваше мрежата си суха.

В 69-ата минута Лукоки пробва странична ножица, но стреля в Перниш. Две по-късно Кампаняро получи фронтално срещу вратата, опита силен удар, но Перниш успя с плонж да избие.

В 81-ата шампионите пробиха защитния вал на гостите и откриха резултата. Натанаел центрира отляво, Лукоки бе изпуснат и с плонж матира Перниш.

Голът се оказа достатъчен за домакините, които затвориха мача при този резултат и добавиха нови три точки към актива си.

Лудогорец пусна билетите за Крумовград

Вижте какво съобщиха от Разград

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона