Юношите громят с 6:0 в евроквалификация (ВИДЕО+СНИМКИ)

Таланти на ЦСКА и на Шефийлд Уензди блестят в Сливен

Юношеският национален отбор до 19 години разгроми Гибралтар с 6:0 във втория си мач от група 13 на европейските квалификации за юноши.

Двубоят се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен, а убедителната победа доближи момчетата на Ангел Стойков само на точка от класиране за Елитния квалификационен кръг.

Младите "лъвчета" имаха огромно превъзходство през целия двубой и можеха да постигнат още по-изразителен успех.

Крайният бранител Митко Митков откри в 8-ата минута с аткрактивен изстрел от дистанция, копие на попадението, с което донесе точката за България U19 в първия мач от групата срещу Румъния U19 (1:1).

Почти веднага след това Преслав Боруков добави втори гол, а само в рамките на десет минути нападателят на английския Шефилд Уензди оформи своя хеттрик, с който резултатът набъбна на 4:0.

До почивката нашите реализираха още едно попадение, дело отново на Митков, а крайният резултат оформи резервата Емануил Личев в 52-ата минута след асистенция на Добрев.

Българските футболисти отправиха цели 16 изстрела към вратата на Кристиан Лопес, 8 от които точни.

След разгромната победа "лъвчетата" са на второ място в класирането в квалификационната група с 4 точки и голова разлика 7-1.

В другия двубой от днешната програма Гърция U19 спечели с 5:3 над Румъния U19 и оглави класирането с пълен актив от 6 точки, докато северната ни съседка остава на трето място с 1 точка.

След 3 дни - на 20 ноември от 14:30 ч., отново в Сливен, нашите се изправят срещу Гърция U19 в пряк сблъсък за първото място.

Дори равенството обаче ще е достатъчно на България U19 да се класира за Елитния квалификационен кръг, тъй като напред продължават първите два тима в крайното класиране.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА БЪЛГАРИЯ: 12. П. Иванов, 15. Борисов, 3. Арсов, 22. Попов, 19. Митков (46 - 16. Дичев), 6. Антов (23 - 8. Личев), 14. Милошев, 10. Янков (62 - 17. Стоянов), 11. Добрев (69 - 18. Ангелов), 7. Минчев (46 - 13. Кельовлуев), 9. Боруков.
Селекционер: Ангел Стойков.

БЪЛГАРИЯ – ГИБРАЛТАР 6:0
1:0 Митков (8‘)
2:0 Боруков (12‘)
3:0 Боруков (20‘)
4:0 Боруков (22‘)
5:0 Митков (26‘)
6:0 Личев (52‘)