СЕНЗАЦИЯТА НА ГОДИНАТА! Ботев (Вр) унижи Левски на Герена (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бивши играчи на "сините" разплакаха феновете

Ботев (Вр) сътвори сензацията на годината. Възпитаниците на Сашо Ангелов унизиха Левски, насред "Герена", побеждавайки го с 3:1. На това отгоре, успехът стана факт, след като "сините" поведоха. Победата бе първа за врачани срещу този съперник в София след 32 години, когато побеждават с 6:3.

Кошмарът за Левски и фновете бе пълен, след като и трите попадения за гостите бяха дело на бивши играчи на Левски - две на Валери Божинов и едно на Валери Домовчийски. Освен това, Хали Тиам получи червен картон, а Славиша Стоянович бе отстранен от резервната скамейка.

В началните минути Левски притисна своя съперник, без обаче да успее да застраши вратата на Красимир Костов. Гостите пък можеха да изненадат "сините" в 9-ата минута, след като организираха скоростна контра. Даниел Генов се откъсна сам срещу вратаря, но ударът му бе избит от Митрев в корнер.

След това положение, домакините усилиха натиска си. В 14-ата минута Габриел Обертан центрира от почти нулев ъгъл, топката описа странна траектория и срещна лявата греда.

Ключови думи: Левски

Бабич: Доволен съм от резултата, но ни трябваше валериан