Локо се спаси от загуба срещу последния преди дербито на Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Верея се размина с дебютна победа за сезона след 2:2 в Стара Загора

Вере се размина с дебютната си победа през сезона в Първа професионална лига и фиксира домакинско реми 2:2 срещу Локомотив (Пловдив) в Стара Загора.

Гостите бяха много близо до неприятна загуба точно преди градското дерби срещу Ботев в следващия XVIII кръг, но в крайна сметка взеха точка след изравнително попадение четвърт час преди края на редовното време.

Резултатът на стадион „Трейс Арена“ изненадващо бе открит от домакините, които се намираха в серия от пет загуби във всички турнири без отбелязан гол преди началото на срещата.

Последното попадение, реализирано от Верея, бе дело на изпадналия в немилост Антон Огнянов на 19-ти октомври за домакинското реми 2:2 срещу новака Ботев (Враца).

Сега точен за тима бе бившият футболист на гостите Дино Мартинович. В деветата минута той направи двойно със Симеон Мечев и с изстрел по диагонала матира Мартин Луков – 1:0.

Малко след това Ален Ожболт вкара гол с глава за Локомотив, но попадението справедливо бе отменено заради засада.

Все пак, пристигналият това лято словенец успя да изравни резултата в 28-ата минута, когато се разписа с мощен шут от малък ъгъл, но радостта на гостите бе краткотрайна.

Едва три минути по-късно капитанът на домакините Здравко Илиев започна една контраатака и сам я завърши след хубав пас на Вушурович и прецизен изстрел от десетина метра – 2:1.

Така само за 30-ина минути двата отбора си отбелязаха три попадения, демонстрирайки стопроцентова успеваемост, материализирайки всеки един от точните удари в срещата.

По този начин опонентите се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 в полза на домакините, а наставникът на гостите замени Парвиз Умарбаев с Елитон.

В 59-ата минута вратарят на старозагорци Георги Георгиев спаси силен шут на Бирсент Карагарен, след което и Луков показа класа.

Това се случи в 62-ата минута, когато Милан Вушурович и Мечев изскочиха срещу само един бранител при контраатака на Верея, но сърбинът не бе прецизен при удара и вратарят на гостите изби в корнер.

Пет минути по-късно отново Вушурович се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и стреля по диагонала, но в аут.

В 73-ата минута Георги Георгиев изби виртуозно в корнер шут на Томашевич, но в 75-ата той бе безпомощен и Димитър Илиев изравни резултата.

Той се възползва от пас на Вилим Посинкович и с хубав шут възстанови статуквото, като топката първо се удари в дясната греда, а после спря в мрежата – 2:2.

В 82-ата минута вратарят на домакините блесна с ново чудесно спасяване, отразявайки мощен шут на Карагарен, който влизаше точно под гредата, а в добавеното време Верея можеше да стигне до първата си победа през сезона.

Капитанът Здравко Илиев се озова сам срещу стража на гостите, след като бе изведен от Вушурович на чиста позиция и стреля по диагонала, ала топката премина на сантиметри от страничната греда.

Така двата тима поделиха точките и Верея вече има пет в своя актив, докато Локомотив събра 22 и заема осмата позиция преди изиграването на останалите срещи от кръга.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Верея: 27. Георгиев, 4. Мачадзе, 6. Иванов, 5. Косут, 15. Василиев, 33. Йоргенсен, 28. Александер, 7. Мечев, 77. Мартинович, 11. Вушорович, 21. Запрянов

Локомотив: 71. Луков, 5. Георгиев, 6. Езе, 34. Банович, 50. Томашевич, 91. Буна, 14. Илиев, 9. Карагерен, 12. Ожболт, 44. Посинкович, 10. Умарбаев;

Верея - Локомотив (Пловдив) 2:2
1:0 Дино Мартинович (9‘)
1:1 Ален Ожболт (28')
2:1 Здравко Илиев (31')
2:2 Димитър Илиев (75')