ОБЗОР: Дженоа изхвърча за купата след дузпи, Торино напред без проблеми

Ясни са всички 1/8-финални двойки, вижте съперниците на големите отбори

Първата сериозна изненада в тазгодишното издание на Купата на Италия вече е факт, след като днес елитният Дженоа не успя да преодолее третодивизионния Виртус Ентела и след като завърши 3:3 в редовното време, бе победен след изпълнение на дузпи.

"Грифоните" се провалиха с гръм и трясък на своя "Луджи Ферарис" и още първото полувреме предвеща какво ще се случи, след като гостите поведоха първи с гол на Симоне Икарди с 20-та минута, След това Пьонтек изравни в 27-та, а в 83-та Икарди отново изведе Виртус напред. Само три минути по-късно Пьонтек отново трябваше да спасява Дженоа.

Срещата влезе в продължения, където домакините излязоха напред в резултата за първи път в мача след гол на Лападула в 110-та минута, но Кристиян Адорян отбеляза инфарктен гол във втората минута на продължението на второто продължение.

При дузпите третодивизионният тим показа по-железни нерви и победиха с 7:6 с влизане във вихрушката на "фатален пропуск".

В късния и последен мач от 4-ия кръг на турнира Торино успя да надделее срещу Сюдтирол и победи с 2:0 на Олимпийския стадион.

Роберто Сориано отбеляза първото попадение в средата на първата част. Домакините нямаха проблеми да контролират срещата и макар да излязоха с не всичките си титуляри, ситуациите пред вратата на гостите не липсваха. Така се стигна и до 81-та минута и втория гол в мача, дело на Едера, който подсигури среща на "биковете" с Фиорентина на 1/8-финалите.

Ето всички осминафинални двойки в турнира (мачовете ще се изиграят на 13-ти янури 2019г.):