Пълен напред за Лудогорец! Шампионите надвиха с лекота Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Моци и Кешеру донесоха 15-ата победа за „орлите” в Първа лига за сезона

Лудогорец отново се завърна към пътя на победите, след равенството в предния кръг с ЦСКА, побеждавайки без особени усилия гостуващия Славия. Козмин Моци откри резултата в 38-ата минута, а Кеперу бе точен от дузпа след почивката, изравнявайки се със Станислав Ангелов при стрелците (и двамата имат вече по 15 гола). Така след 19-ия кръг Лудогорец има в актива си 48 точки, ЦСКА е с 42, а Левски е трети с 41.

Лудогорец започна уверено срещата, а в 10-ата Марселиньо отправи хубав диагонален удар. Няколко по-късно Кешеру също опита да разпечата вратата на столичани, но без успех.

В 28-ата Марселиньо отклони технично топката, след пас от десния фланг, а Димо Бакалов завърши атаката с опит да намери горния ляв ъгъл на вратата, но прати в аут.

Три по-късно Швиерчок направи сериозен пропуск. Марселиньо с едно докосване изведе нападателя в наказателното поле, Сашо Александров се провали в опита си да избие с шпагат, а Швиерчок финтира вратаря, но на празна врата стреля над напречната греда.

В 38-ата домакините изпълниха корнер, Владислав Узунов  изпусна Моци, който се промуши между няколко играчи в бяло и с глава отклони в мрежата за 1:0.

В началото на второто полувреме гостите можеха да възстановят равенството, но Чунчуков не успя да стигне до центрирана топка от капитана Галин Иванов.

В 54-ата Гамаков остана под топката при центриране отляво, Швиерчок овладя на гърди, но преди да нанесе удар бе спрян с ръка от Гамаков и реферът отсъди дузпа. Кешеру би неспасяемо от бялата точка, като по този начин записа 15-ото си попадение в шампионата, изравнявайки се със Станислав Ангелов от Левски на върха при реализаторите.

Швиерчок все пак вкара в мрежата зад Стергиакис в 58-ата, но имаше засада и голът не бе зачетен.

Футболистите на Славия се „събудиха” и се активизираха в атака в последните минути, но така и не успяха да отбележат почетно попадение. Галин Иванов отправи опасен удар в 69-ата, а малко преди края на мача изпълни отлично фаул, но Ренан се намеси и с плонж изби топката, която бе насочена към горния десен ъгъл от капитана на Славия.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 2:0
1:0 Моци (37`)
2:0 Кешеру (55`)

СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Недялков, 7. Бакалов, 8. Лукас Саша, 18. Дяков, 28. Кешерю, 30. Моци, 44. Горалски, 70. Шверчок, 84. Марселиньо, 90. Форстър