Юнайтед продължи да мачка след Жозе, Погба заблестя (ВИДЕО+СНИМКИ)

Френската звезда с два гола за по-малко от 15 минути, втори пореден успех за Солскяер

Манчестър Юнайтед записа втори пореден успех след уволнението на Жозе Моуриньо, налагайки се с 3:1 у дома над Хъдърсфийлд в мач от XIX кръг на английската Висша лига.

С две попадения за успеха се отличи Пол Погба, който бе в конфронтация с освободения вече португалец, а сега вкара два пъти за по-малко от 15 минути.

Така Оле Гунар Солскяер, поел временно „червените дяволи“ до края на сезона, вече има две победи начело на тима, регистрирайки такава и в дебюта си като наставник на "Олд Трафорд".

Доведеният именно от Жозе полузащитник Неманя Матич откри резултата в 28-ата минута, разписвайки се след добавка.

Той бе на далечната греда при едно центриране от корнер, отклонено с глава от Виктор Линдельоф и от непосредствена близост вкара дебютния си гол за сезона и едва втори за тима във Висшата лига.

Първото му попадение бе за успеха с 3:2 при визитата на Кристъл Палас на пети март.

След това Юнайтед продължи да доминира, но и гостите имаха своите шансове. Най-близо до изравняването те бяха в единствената добавена минута за първото полувреме.

Тогава обаче Филип Билинг реши да търси удар от малък ъгъл, вместо пас към непокрит съотборник във вратарското поле на Юнайтед и прати топката във външната част на мрежата.

След паузата Погба удвои. В 64-ата минута Хуан Мата навърза двама съперници и подаде към Андер Ерера, който от своя страна пусна към Погба и последният се разписа за 2:0.

Не след дълго френският национал оформи и класиката със страхотен удар в 78-ата минута, след двойно с Джеси Лингард, а почетното попадение за гостите бе дело на Матиас Йоргенсен (88‘) и падна в самия край на редовното време.

Въпреки успеха, Юнайтед остава на шестата позиция с 32 точки в актива си, а Хъдърсфийлд записа шесто поред поражение и е закотвен на дъното с едва 10 пункта от 19 мача.

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)

"Нерадзурите" празнуват Скудетото по странен начин

Мусиала се възхищавал на Меси

"Имитирах го", призна халфът на Байерн Мюнхен

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира