СКАНДАЛНО: Тодор Стойков извади Левски Лукойл от залата в Стара Загора

"Сините" се върнаха, но паднаха драматично от Берое с 84:85

Скандал беляза дербито Берое - Левски Лукойл от баскетболното първенство при мъжете. Домакините измъкнаха инфарктна победа с 85:84. Осем секунди преди края шефът на столичани Тодор Стойков извади отбора от залата. Причината е, че от трибуните полетяха пластмасови бутилки. Запалянковците недоволствата от отсъдено нарушение на Николай Стоянов в нападение. Освен това реферът свири втори технически фаул на треньора на старозагорци Люби Минчев и го отстрани от пейката. Страстите обаче бързо се успокоиха и "сините" се върнаха на игрището. Те имаха последната атака в двубоя, но не успяха да отбележат и загубиха.

Срещата започна с надмощие на Берое, довело до 9:6 в полза на домакините. Последваха силни минути на Левски Лукойл. Серия от 9-0 им даде преднина от 9:15. Домакините отвърнаха с шест безответни точки за 15:15, а след края на първата част имаха преднина от една точка - 19:18.

"Сините" започнаха второто полувреме със серия от 8:2 и останаха напред до средата на третия период, когато за първи път в мача разликата стана двуцифрена при резултат 43:54. Отговорът на Берое не закъсня. Домакините се върнаха в мача със силна поредица и след 30 минути игра столичани имаха аванс от само 4-точки - 54:58.

В последната четврът “сините” пак дръпнаха в резултата - 56:63, но Берое не се предаде и съкрати изоставането си до 61:65. Неспортсменско нарушение на Уайт и техническо на пейката на домакините позволи на Левски Лукойл да се откъсне със 71:63. Берое успя да направи обрат - 77:74 след тройка на Желев, но Мийович и Захариев върнаха преднината на гостите.

Драмата обаче тепърва предстоеше - Николай Стоянов наниза тройка за 85:82, принуждавайки Тити Папазов да вземе прекъсване 21 секунди преди сирената. Рембърт намали до 85:84, а осем секунди преди края Стоянов извърши нарушение в нападение, след което се стигна до скандалните сцени, въпреки които мачът завърши.

Конър Франкамп наниза 24 точки и направи 4 асистенции за Берое. Александър Янев добави 15 точки, Тре Когинс остана с 14, а Николай Стоянов с 12. Трима играчи на домакините напуснаха за пет лични нарушения.

Деян Иванов с 21 точки и 8 борби бе най-добър за Левски Лукойл, Патрик Рембърт добави 17, а Христо Захариев приключи с 15 точки и 10 борби.