Ман Сити посрещна с "шестстепенно меню" Челси, направи го за смях! (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Гражданите" отново са на върха във Висшата лига след разгром за историята

Шампионът на Англия Манчестър Сити постигна една от най-впечатляващите си победи в последните години.

"Гражданите" победиха с 6:0 Челси в домакинството си от 26-ия кръг на Висшата лига.

С този си успех Пеп Гуардиола и компания се завърнаха на върха в Англия, след като събраха 65 точки - колкото има и Ливърпул, но "мърсисайдци" са с по-лоша голова разлика.

Срещата в Манчестър започна ужасно за Челси. Още в 4-та минута Де Бройне изведе Бернардо Силва по крилото, след което той пусна остър пас в наказателното поле, което Стърлинг прати в мрежата за 1:0.

Девет минути по-късно Серхио Агуеро удвои аванса на домакините след невероятно изпълнение от над 25 метра и шут, който Кепа не успя да спаси.

Преди да са изминали и 20 минути игра, Сити вече водеше с три гола. Отново аржентинецът бе точен в наказателното поле след хаос в защитата на сините от Лондон.

Четвъртият гол закъсня само с шест минути. Центриране на Бернардо Силва към Агуеро беше изчистено до границата на наказателното поле, където Гюндоган я овладя и с мощен изстрел в далечния ъгъл вдигна феновете по трибуните отново на крака.

След головата си фиеста за половин полувреме Сити свали оборотите и Челси имаше два шанса да върне един гол, но Педро и Игуаин не успяха да преодолеят Едерсон.

След почивката "гражданите" продължиха с перфектната си игра, като в 51-та минута Агуеро нацели гредата, но в 56-та минута се стигна до дузпа за Сити, която аржентинецът реализира, за да оформи хет-трика си.

Атаките към Кепа продължаваха да се редуват една след друга в следващите минути, но в 80-та минута падна шестия гол, дело на Рахим Стърлинг.

Така Сити зае отново първата позиция, а Челси остава извън топ 4, оставайки пред себе си Манчестър Юнайтед с точка повече. Бъдещето на Маурицио Сари пък става все по-неясно.

Манчестър Сити - Челси 6:0
1:0 Стърлинг '4
2:0 Агуеро '13
3:0 Агуеро '19
4:0 Гюндоган '25
5:0 Агуеро (дузпа) '56
6:0 Стърлинг '80

Стартови състави:

Манчестър Сити: Едерсон, Уолкър, Стоунс, Зинченко, Лапорт, Фернандиньо, Гюндоган, Де Бройне, Стърлинг, Бернардо Силва, Агуеро

Челси: Кепа, Азпиликуета, Рюдигер, Давид Луиз, Алонсо, Жоржиньо, Канте, Баркли, Педро, Азар, Игуаин