СКАНДАЛНО: Съдийска сеч спря Черно море в Русе! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Несъществуваща дузпа и три спрени голови атаки със засади попречиха на "моряците"

Дунав и Черно море не успяха да се победят в последния 26-и кръг на редовния сезон в Първа лига, завършвайки при резултат 1:1. „Драконите” поведоха в резултата в 20-ата минута след подарена дузпа от главния рефер Петър Костадинов, а в 29-ата Георги Илиев изравни, отново след 11-метров наказателен удар.

Дунав започна добре срещата и владееше повече топката, като „драконите” по-често търсеха гола в началните минути.

В 14-ата Мехди Фенуш опита далечен удар, като не бе далече от целта, но топката излезе в аут.

Дюлгеров за малко да бъде изненадан с далечен удар в 15-ата минута, но успя да спре кълбоо да не влезе в мрежата, а в ответната атака Минчев получи в пеналта на домакините, финтира бранител, след което обаче ударът му бе блокиран.

Малко след това опасна атака на Черно море бе спряна заради несъществуваща засада.

В 18-ата минута реферът отсъди абсолютно несъществуваща дузпа за Дунав, а Божидар Васев изпълни хладнокръвно наказателния удар перфектно и в 20-ата домакините вече водеха в резултата.

Радостта на „драконите” трая кратко, тъй като „моряците” изравниха в 29-ата минута. Георги Илиев бе спънат в наказателното поле от Александър Исаевски и сам изпълни отсъдената дузпа – 1:1.

В 38-ата минута Дунав стигна до втори гол, който обаче бе правилно отменен. Станоев стреля директно от непряк свободен удар, Дюлгеров обаче остави кълбото да влети в мрежата и попадението бе отменено, тъй като след удара никой не игра с топката.

След почивката Черно море игра много по-офанзивно, но „моряците” бяха отново ощетени от грешни съдийски отсъждания. В 66-ата минута Мехди Фенуш получи подаване, което го извеждаше сам срещу вратаря на Дунав, но бе вдигнат флаг за засада, каквато нямаше.

„Моряците” бяха потърпевши за пореден път в 88-ата, когато нова голова атака на Жоржиньо, бе спряна от несъществуваща засада.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 24. Александър Исаевски, 5. Георги Динков, 16. Мартин Ковачев (к), 2. Самуел Инкоом, 14. Божидар Васев, 31. Красимир Станоев, 83. Христо Попадийн, 98. Светослав Ковачев, 22. Исмаил Иса , 9. Ахмед Ахмедов;
Треньор: Людмил Киров;

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов, 70. Пламен Димов, 4. Виктор Генев, 17. Мaртин Костадинов, 9. Мехди Фенуш, 71. Васил Панайотов, 21. Георги Русев (к), 16. Петър Витанов, 90. Мартин Минчев, 11. Жоржиньо;
Треньор: Илиан Илиев;