ИНФАРКТНО! Намеса на VAR в 92-та минута изхвърли Манчестър Сити (СНИМКИ+ВИДЕО)

Не признаха гол за 5:3 срещу Тотнъм заради дискусионна засада

Тотнъм се класира на първия си полуфинал в Шампионската лига след един от най-великите мачове в историята на най-големия европейски клубен турнир!

На "Етихад Стейдиъм" Манчестър Сити победи с 4:3, но след 1:0 в Лондон и повече голове на чужд терен "шпорите" намериха място сред най-добрите четири в турнира.

Срещата премина през редица обрати, критични моменти, две намеси на ВАР и отменен гол за Сити в 93-та минута! В първите 11 минути пък двата отбора си размениха общо четири гола.

Домакините откриха резултата след само четири минути игра. Кевин Де Бройне намери Рахийм Стърлинг отляво на наказателното поле, крилото прибра топката към наказателното поле и с перфектен удар към далечния ъгъл направи Лорис безпомощен.

Само три минути бяха нужни на Тотнъм да отговори. Деле Али пробва да пусне пас зад защитата за Лукас, но топката бе спряна от защитник на Сити и Сон без да се замисли стреля, като Едерсон успя само да отбие преди кълбото да се оплете в мрежата му. 120 секунди по-късно Сон получи отляво и от наглед безобидно положение отправи страхотен удар в далечния паяк и смълча отново трибуните за 1:2.

Началното шоу не бе приключило, след като в ответната си атака след изпълнението на центъра Сити стигна до наказателното поле на Тотнъм и останалият непокрит Бернардо Силва успя да прати топката в близкия ъгъл на Лорис за 2:2.

След временно затишие пред двете врати дойде нов момент за гол. Кевин Де Бройне получи отдясно и пусна остро подаване по земя, което не бе изчистено от никой в отбраната на Тотнъм и Стълинг връхлетя върху топката, пращайки я в мрежата за 3:2.

Десет минути по-късно Бернардо Силва стреля от пряк-свободен удар, но топката прелетя над вратата на гостите. Пет минути преди края на първата част пък Маурисио Почетино трябваше да направи принудителна смяна.

Муса Сисоко получи контузия при сблъсък с Кевин Де Бройне и изнендващо мениджърът на "шпорите" пусна на негово място нападателя Фернандо Йоренте, като Деле Али бе дръпнат по-назад.

След подновяването на играта Сити започна много по-активно и атаките към Лорис следваха една след друга. Де Бройне стреля покрай вратата в 49-та, а малко след това Стълинг и Бернардо Силва също застрашиха вратата на гостите преди Де Бройне да стреля мощно с десния крак от границата на наказателното, но Лорис отново бе на висота.

Така се стигна до 59-та минута, когато Агуеро от получи от Де Бройне отдясно на наказателното поле и вместо да подаде успоредно на голлинията той заби кълбото в близкия ъгъл за 4:2.

Въпреки опитите на "гражданите" да вкарат още един гол, за да затвърдят аванса си, Тотнъм успя да оцелее от атаките на домакините и на свой ред се изнесе в предни позиции.

Така в 72-та минута Сон спечели корнер за гостите, при който Едерсон сбърка и донесе нов ъглов удар, при който Йоренте засече топката на близката греда и кълбото влезе в мрежата за 4:3.

Джунейт Чакър обаче бе привикан от ВАР да разгледа ситуацията, тъй като останаха съмнения, че испанският нападател е играл с ръка преди топката да се отбие в бедрото му и да влезе във вратата. Реферът обаче не промени решението и официализира попадението за "шпорите".

Пеп Гуардиола хвърли всички сили в атака до в оставащите минути, пускайки в игра и Лерой Сане на мястото на Менди. Немското крило веднага донесе ефект и в 79-та той свали с глава към Гюндоган, който обаче от няколко метра не успя да насочи топката в очертанията на вратата и я прати над напречната греда.

Мачът влезе в пет-минутно продължение, в което атаките на сините не спираха. В 92-та Тотнъм успя да изчисти топката от наказателното си поле и тя стигна до Ериксен, който обаче сгреши фатално и върна пас по посока на вратата си, който се отби от Бернардо Силва и изведе Агуеро. Аржентинецът сви към Стърлинг и крилото вкара за 5:3 под мощния рев на всички по трибуните!

"Гражданите" вече се виждаха полуфиналисти, а Гуардиола бе на върха на щастието покрай страничната линия, но след намеса на ВАР бе отсъдена засада на Агуеро, а голът на Стърлинг - отменен.

До края на срещата Манчестър Сити не успя да повтори удара си и склони глава пред "шпорите" след истински трилър.

Манчестър Сити - Тотнъм 4:3
1:0 Стърлинг '4