Царете на Втора лига получиха своята корона и спряха Арда (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Никола Спасов игра феърплей, записа победа с 2:1

Царско село си гарантира участието в Първа лига догодина, но по никакъв начин не показа отпускане в шампионата и победи с 2:1 гостуващия Арда в изтеглен мач от 27-ия кръг на Втора лига. Георги Минчев откри резултата в 15-ата минута и отново той бе точен в 55-ата, давайки комфортен аванс на своя тим. В края на мача Арда намали, но тимът от Кърджали не успя да се добере поне до точка. Преди началото на срещата отборът на Царско село получи златните медали и купата за първото място, което тимът на Никола Спасов предсрочно си извоюва във Втора лига.

Гостите започнаха по-добре, като в 7-ата минута Крумов имаше възможност да стреля, но защитник изби пред голлинията. При първата добрата атака Царско село поведе. Манев центрира отдясно, а Минчев се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата на Иван Караджов. Това се случи в 15-ата минута, а голът беше негов 26-и през този сезон от 26 мача.

Друга обещаваща ситуация от първото полувреме бе от 30-ата минута, когато Китан Василев прати топката над вратата от пряк свободен.

Вторият гол за Минчев и Царско село дойде в 55-ата минута. Той реализира 27-ия си гол за сезона след асистенция на Атанас Кабов.

Гостите от Арда намалиха в 82-ата минута след грешка в защитата на Царско село, от която се възползва Лукас Мартинс, намалявайки за 1:2.

Иван Караджов се намеси добре при атака за Царско село в 88-ата минута и опази вратата си, а в продължението на двубоя Арда пропусна да изравни и да вземе точка от мача. Гостите имаха сериозни претенции за дузпа след като Венцислав Христов падна в наказателното поле след съприкосновение с Борислав Балджийски. Стефан Апостолов обаче прецени, че няма основания за отсъждане на дузпа, а Лукас Мартинс пропусна отлично положение за Арда.