Андерлехт загуби служебно с 0:5 от Стандарт

Причината е прекратен мач заради пиротехника

Футболната асоциация на Белгия присъди на Андерлехт служебна загуба с 0:5 за прекратения мач със Стандарт (Лиеж) като гост на 12-и април.

По време на срещата от 4-ия кръг на плейофната група за титлата феновете на брюкселския отбор мощно хвърляха пиротехнически материали и димки, като канонадата започна в средата на първото полувреме. В 32-ата минута при резултат 2:0 за Стандарт срещата беше прекратена, а след като съдиите и дежурния делегат обсъдиха ситуацията, взеха решение и да не я доиграват.

Освен това, Андерлехт е наказан със сериозна парична глоба, като е лишен от публика в следващия си домакински мач. След 6 от всичките 10 кръга в плейофа Андерлехт е на 5-о място с 27 точки, а с новите три Стандарт събира 36 и се доближава на 2 от 3-ия Антверпен. Начело е Генк с 47, пред ФК Брюж с 41. Андерлехт пък е под угрозата да пропусне участие в европейските клубни турнири за първи път от 50 години насам.