НА "ЕМИРАТС": Арсенал с шеметен обрат срещу Валенсия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лаказет и Обамеянг накараха феновете на "артилеристите" да мечтаят за финал в Лига Европа

Арсенал спечели с 3:1 домакинството си на Валенсия от полуфиналите на Лига Европа. Диакаби откри за испанците, но с две попадения в рамките на 8 минути Лаказет беше в основата на шеметния обрат, който домакините сътвориха. Обамеянг добави един гол в добавеното време и "артилеристите" вече са с единия крак на финала. Все пак остава да се изиграе и реванша на "Местая".

Арсенал влeзe в мача след тежка загуба  - 0:3 при гостуването си на Лестър от Висшата лига. "Прилепите" също допуснаха изненадващо поражение на домашна сцена. Валенсия отстъпи с 0:1 на Ейбар.

Доброто начало на гостите даде резултат и в 11-ата минута те вече водеха. След изпълнение на корнер Родриго насочи топката към Диакаби, който с глава я прати в мрежата. Малко преди това Родриго пропусна да вкара от вратарското поле. В 14-ата минута пък Гедеш не успя да се възползва от грешка на Майтланд-Найлс, след като Петер Чех отрази удар на Дани Парехо.

Развоя на събитията по нищо не предвещаваше какво ще се случи в следващите минути. А именно - отлична атака на Арсенал завърши с изравнителен гол на Лаказет. Французинът пусна отличен пас към Пиер-Емерик Обамеянг, който се справи с двама защитници и вратаря и върна на съотборника си, който се разписа на празна врата - 1:1.

Домакините стигнаха до пълен обрат в 26-ата минута. Лаказет стреля с глава, Нето изби в гредата, след което топката премина голлинията за второто попадение на нападателя в мача. В 33-ата шут на Обамеянг мина над вратата.

Преди почивката Родриго можеше да вкара за 2:2, но стреля неточно.

Първата по-сериозна опасност през второто полувреме дойде в 67-ата минута, когато Нето отрази удар на Лаказет. Две по-късно Диакаби надскочи Чех при изпълнение на корнер но Шкодран Мустафи изчисти удара му с глава.

В 93-ата минута шут на Лаказет беше избит от вратаря, топката достигна до Обамеянг, който разстреля Нето за 3:1.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АРСЕНАЛ: Чех, Сократис, Кошчелни, Мустафи, Майтлад-Найлс, Гендузи, Джака, Колшинац, Йозил, Обамеянг, Лаказет

ВАЛЕНСИЯ:  Нето, Диакаби, Гарай, Паулиста, Ронкалия,  Пичини, Солер, Парехо, Гая, Геедеш, Родриго