Десподов изгледа от пейката как Лацио мина през Каляри (ВИДЕО)

Римските „орли“ не губят надежда за Европа

Каляри допусна трета поредна загуба в италианската Серия А, след като отстъпи у дома пред Лацио с 1:2 в мач от XXXVI кръг.

Българският национал Кирил Десподов за 13-и път изгледа цял мач от пейката, влизайки четири пъти като резерва след трансфера си от ЦСКА в началото на годината.

Гостите от Рим пък продължиха лудата надпревара за разпределението на европейските квоти в Калчото.

Те вкараха по едно попадение преди и след почивката, за да изместят временно Торино от седмата позиция във временното класиране.

Точни бяха Луис Алберто (31) и Хоакин Кореа (53), а Леонардо Паволети вкара почетния гол за домакините в последната минута на редовното време.

След успеха Лацио събра 58 точки, с една по-малко от шестия Рома и с точно толкова повече от вече осмия Торино, но и с мач повече от двата тима.

До края на първенството остават още два кръга, освен стартиралия днес, в който предстоят дербита като Рома – Ювентус и Фиорентина – Милан.

Рубен Диаш: Единственият път сега е напред

„Нямахме ден срещу Реал“

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман