УСПЕХ! Юношите ни до 16 г. спечелиха турнир на УЕФА

В решителния мач за първото място днес възпитаниците на Марчо Дафчев надделяха с дузпи над коравия тим на Северна Ирландия

Юношеският национален тим на България до 16 г. затвърди възходящата линия в представянето си, след като спечели четиристранния приятелски турнир под егидата на УЕФА, който се проведе през последната седмица в Сливен.

В решителния мач за първото място днес възпитаниците на Марчо Дафчев надделяха над коравия тим на Северна Ирландия след 1:1 в редовното време и 5:4 при изпълнението на дузпи. Така, след успехите в предишните два мача срещу Уелс (3:1) и Люксембург (2:0), тимът на България стана недостижим на върха в класирането.

Северноирландският тим успя да поведе в резултата на стадион „Хаджи Димитър“ в 9-ата минута след попадение на Тейлър, но това не отчая младите„лъвчета“.

Пред нашите нападатели се откриха няколко изгодни положения, които Пасков, Сораков и Хайдаров не успяха да реализират. Все пак логичното се случи в 50-ата минута, когато дълъг прехвърлящ пас на Пемперски изведе Мартин Хайдаров сам срещу вратаря и родният талант не сгреши – 1:1. До края двата тима не успяха да си отбележат нови попадения и така се стигна до наказателни удари, които трябваше да определят крайния победител.

Всички наши футболисти бяха точни от бялата точка – Сораков, Хайдаров, Начев, Бакалов и Дюлгеров, а спасената от резервния ни вратар Мартин Петков дузпа на един от северноирландските футболисти донесе успеха на България.

България - Северна Ирландия 1:1