ОБЗОР: Реал М стана за смях в Сан Себастиян (РЕПОРТАЖИ)

Хетафе се препъна в Барселона по пътя към ШЛ, вижте всички резултати от предпоследния кръг в Испания

Реал (Мадрид) допусна срамна загуба - 1:3 при гостуването си Реал Сосиедад в мач от 37-ия кръг на испанското първенство.

19-годишният Брахим Диас беше точен за тима на Зинедин Зидан след само 6 минути игра. 20 по-късно Микел Мерино изравни. В 39-ата централният бранител на гостите Хесус Вайехо спря топката с ръка по пътя й към мрежата. Реферът му вдигна червен картон и отсъди дузпа. Тибо Куртоа обаче спаси удара на Вилиан Жозе от бялата точка.

В 57-ата минута Хосеба Салдуа вкара втори гол за Сосиедад, a десет след това Андер Баренечеа оформи крайния резултат.

Поражението остави Реал М на третата позиция в класирането. "Белите" имат 68 точки, със 7 по-малко от Атлетико, който направи 1:1 със Севиля у дома и си гарантира второто място в крайното класиране.

Барселона спечели с 2:0 срещу борещия се за място в Шампионската лига тим на Хетафе. Артуро Видал (39) и автогол на Мауро Арамбари (90) донесоха успеха на каталунците, които по този начин донякъде се реваншираха пред феновете си за обрата който допуснаха срещу Ливърул (0:4) в реванша от полуфиналите на най-комерсиалния турнир в света.

Гостите бяха изместени от четвъртото място от Валенсия. Двата тима имат равни точки, но “прилепите” са с по-добри показатели в директните двубои.