Германия спечели рекордна седма купа в Албена

Финалният сблъсък беше уважен от редица специални гости, сред които президентът на БФС Борислав Михайлов

Националният отбор на Германия за девойки до 17 години завоюва рекордна седма европейска титла. Възпитаничките на Улрике Балвег спечелиха по крайно драматичен начин - след изпълнение на дузпи, финала срещу Холандия с 4:3 след дузпи, игран пред близо 3000 зрители на централния терен в Албена.

В редовното време двете селекции си размениха по един гол, като първо Софи Вайдауер даде аванс на Германия в 19-ата минута, а само две по-късно Никита Тромп изравни за Холандия. Повече попадения в редовното време обаче нямаше и след като не бе излъчен победител след 120 минути игра, се стигна до изпълнението на 11-метрови наказателни удари. При тях германките демонстрираха повече спокойствие и концентрация, реализираха три от петте си дузпи и триумфираха с европейската титла с общ резултат 4:3.

Финалният сблъсък в Албена бе уважен от редица специални гости, сред които президентът на БФС Борислав Михайлов, вицепрезидентите Михаил Касабов и Атанас Фурнаджиев, заместник-изпълнителният директор Антон Попов, членът на Изпълкома на централата Емил Костадинов, председателят на Аматьорската футболна лига и член на Изпълкома Румен Вълков, кметът на Каварна Нина Ставрева, изпълнителният директор на "Албена АД" Красимир Станев и др.