ИНТРИГАТА ЗА ТИТЛАТА ВЪЗКРЪСНА: ЦСКА на точка от Лудогорец! (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените“ отново удариха Берое в Стара Загора, идва ред на дерби с Левски

ЦСКА се възползва от равенството между Лудогорец и Левски, спечели с 1:0 визитата си на Берое и вече изостава само с точка от лидерите в класирането на Първа лига.

До края на интригуващата надпревара за титлата в България остават два кръга, а още в следващия „червените“ гостуват на вечния си съперник Левски.

Те завършват сезона с домакинство срещу доиграващия сезона Ботев Пловдив, който пък приема Лудогорец във вторник. Шампионите и водачи в подреждането приключват кампанията с мач срещу Черно море в Разград.

В събота вечер пък ЦСКА не стигна никак лесно до успеха над Берое в Стара Загора, където е непобеден от съперника си от далечната вече 1990 година.

Единственото попадение в срещата реализира завърналият се след наказание халф Тиаго  Родригес, но с не по-малка заслуга за успеха е и вратарят на „армейците“ Витаутас Черниаускас, блеснал с няколко спасявания.

В осмата минута и неговият колега Душан Перниш се намеси решително, за да отрази хубав удар на Евандро в далечния ъгъл, ала след още осем ЦСКА откри.

В 16-ата Жоржиньо намери Тиаго пред наказателното поле и португалецът прати топката в мрежата с премерен удар по земя в далечния ъгъл.

Берое можеше да изравни почти веднага, ала Черниаускас майсторски отрази изстрела на Бригидо.

До почивката обаче ЦСКА игра по-добре и малко преди нея можеше да вкара втори гол, ала Али Соу нямаше късмет.

В последната минута на първата част пък Черниаускас блесна с ключово двойно спасяване след последователни удари на Иван Бандаловски и Александър Василев.

През второто полувреме Берое потърси изравняването и в заключителните му минути успя да притисне ЦСКА, но в 70-ата минута вратарят на гостите отново демонстрира рефлекс след коварен рикошет.

Малко преди края пък Мартин Камбуров бе близо до първото си попадение от февруари насам, но топката мина покрай гредата и така нападателят на Берое остана без гол от 11 мача.

Така ЦСКА записа трета победа над съперника си през сезона и взе 10 точки от четирите си срещи с Берое, като вече има 72 в своя актив.

Лидерът Лудогорец е със 73, докато Берое остана с 54.

Берое – ЦСКА 0:1
0:1 Тиаго 16

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 4. Ерол Алкан, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров (к), 11. Иван Бандаловски, 14. Меледже Омнебес, 19. Александър Василев, 27. Никита Баранов, 28. Рубен Бригидо, 77. Педро Еуженио;
РЕЗЕРВИ: 1. Иван Гошев, 5. Буомеска Бангна, 8. Стоян Иванов, 18. Валентин Иванов, 20. Матеус Леони, 25. Надим Ангелов, 73. Иван Минчев;
Треньор: Александър Томаш.

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 4. Божидар Чорбаджийски, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 19. Иван Турицов, 24. Нуно Томаш, 7. Жоржиньо, 20. Тиаго , 6. Рубен Пинто (к), 22. Али Соу, 10. Евандро;
РЕЗЕРВИ: 1. Данте Стипица, 14. Ангел Лясков, 8. Едвин Джеси, 17. Енрике Рафаел, 23. Йоан Бауренски, 2. Стойчо Атанасов
Треньор: Добромир Митов;

ЕТО И РАЗВИТИЕТО НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА:

90+4 - КРАЙ НА МАЧА! ЦСКА ПОБЕДИ БЕРОЕ С 1:0 В СТАРА ЗАГОРА И ДВА КРЪГА ПРЕДИ КРАЯ Е НА САМО ТОЧКА ОТ ЛИДЕРА ЛУДОГОРЕЦ!

90+3 - Последна рокада в срещата. Али Соу отстъпва мястото си на Енрике в ЦСКА.

90 - Четири минути добавено време!

89 - Втора промяна в ЦСКА и трета в състава на Берое. Стойчо Атанасов заменя Тиаго в строя на „червените“, а Валентин Иванов записва първия си мач през сезона за Берое, заменяйки Бригидо. Любопитното е, че дебютът на тийнейджъра бе точно преди година, отново в края при загубата от ЦСКА с 0:1 в София.

85 - Камбуров нанесе хубав удар от движение, ала нямаше късмет и прати топката покрай гредата.

83 – Втора смяна в Берое. Меледже отстъпва мястото си на Буомеска.

80 - Два поредни корнера за Берое, защитата на ЦСКА се справя.

75 - Минчев стреля опасно от над 20 метра, но топката премина над гредата на ЦСКА.

72 - Жълт картон за Тиаго, който спря с нарушение контраатака на Берое.

70 - Фантастична намеса на Черниаускас, който спаси аванса на ЦСКА с една ръка след мощен удар на Василев и коварен рикошет в тялото на Бикел.

65 - Първа рокада и в ЦСКА. Едвин Джеси заменя Евандро в строя на гостите.

64 - Бригидо опита удар, но топката премина високо над вратата.

59 - Първата смяна в мача е принудителна. Никита Баранов получи травма и е заменен от Иван Минчев в състава на Берое.

57 - Евандро проби чудесно между четирима от Берое, но после се сблъсъка с притичалия Алкан, който успя в последния миг да изчисти. Двамата имат нужда от лекарска помощ и я получават.

50 – Еуженио изпълни слабо един свободен удар за Берое - прехвърли всички с центрирането си.

47 – Берое започна по-силно след почивката и стига до два последователни корнера, но при втория от тях Чорбаджийски и Еуженио се сдърпаха, а арбитърът Никола Попов показа жълти картони и на двамата.

46 – Начало на второто полувреме. Няма промени в двата състава.

45+2 – Край на първото полувреме! ЦСКА се оттегля на почивка с преднина от 1:0.

45+1– ЦСКА осъществи хубава контраатака, но стигна само до корнер, с който защитата на Берое се справи.

44 – Отлично двойно спасяване на Черниаускас! Вратарят на ЦСКА първо отрази силен удар на Бандаловски, а секунди след това стори същото и при изстрел на Александър Василев, за да запази аванса на своите.

39 – Али Соу бе на сантиметри от гола след чудесен изстрел от дъгата пред наказателното поле, но топката премина точно покрай гредата.

33 – Жоржиньо и Меледже получават жълти картони, след като последният задържа футболиста на ЦСКА, а той замахна да го удари, но се размина и остава на терена, тъй като в противен случай трябваше да бъде изгонен.

30 - „Червеният“ капитан Рубен Пинто има нужда от лекарска помощ след единоборство с Меледже.

28 - Тиаго центрира от корнер и Вальо Антов стреля с глава, но над вратата.

26 - Жоржиньо се освободи и отправи хубав удар от 20-ина метра, който обаче профуча над вратата на Перниш.

22 - Желев опита мощен шут от сериозна дистанция, но топката мина над вратата на ЦСКА.

18 - Берое за малко да изравни чрез Бригидо, но Черниаускас успява майсторски да отрази, а след последвалия корнер не се стигна до нищо опасно за ЦСКА.

16 - ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! Завърналият се след наказание Тиаго открива резултата в Стара Загора след колективна грешка в защитата на домакините и удар от границата на пеналта!

15 - Жоржиньо подаде към Али Соу и тръгна на двойно в пеналта. Вместо това нападателят на ЦСКА се завъртя и отправи удар, но Перниш без проблеми улови.

9 - Еуженио центрира добре, но Томаш изпревари Мартин Камбуров и успя да изчисти.

8 - Страхотно спасяване на Душан Перниш! Турицов проби отдясно и намери непокрития в пеналта Евандро, чийто силен изстрел в горния ъгъл бе боксиран от опитния страж на старозагорци.

7 - Вторият и третият удар в срещата също са дело на Берое, но вратарят на гостите е стабилен.

3 - Домакините отправиха първия точен удар в мача чрез Еуженио, но Черниаускас спаси.