На крачка от титлата! Лудогорец взе своето в Пловдив и запази върха кръг преди края! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Моци изпусна дузпа през първата част, но Кешеру и Швиерчок донесоха безценни три точки за шампионите

Лидерът в Първа лига Лудогорец спечели последното си гостуване за сезона при визитата си на Ботев (Пловдив) с 2:0 и успя да остане на върха в класирането един кръг преди края.

Разградчани можеха да си гарантират титлата още днес при загуба на ЦСКА в дербито срещу Левски в София, но "червените" надделяха също с 2:0 и оставиха съдбата на шампионата да се реши в последния възможен момент.

Мачът в Пловдив започна много активно за гостите, като в 12-та минута Манолев влезе в наказателното поле и бе съборен, но не бе отсъдена дузпа. В 26-та Кешеру стреля  след подаване на Швиерчок, но топката излетя в аут.

Така се стигна до 29-та минута, когато Недялков центрира остро към Бакалов в наказателното поле, но бе съборен от Кристиян Димитров, за което бе отсъден наказателен удар. Зад топката застана редовният изпълнител в състава на разградчани Козмин Моци, но ударът на румънеца бе париран от Кайзер.

В 35-та минута все пак гостите откриха резултата. Дутото в атака отново комбинира отлично и след пас на Швиерчок Кешеру намери мрежата с хубав плътен изстрел.

Само десет минути бяха нужни за втория гол, когато Недялков и Бакалов развиха бързо двойно подаване, топката стигна до Швиерчок, който засече от малкото наказателно поле за 0:2.

След подновяването на играта Джонатан и Неделев стреляха по посока на Пламен Илиев, но до сериозна опасност не се стигна. В 65-та минута Кешеру стреля директно от пряк-свободен удар, но топката бе избита от Кайзер.

Така Лудогорец събра 76 точки пред ЦСКА със 75. В последния кръг разградчани посрещат Черно море, докато "армейците" се изправят срещу Ботев.

Ботев (Пд) - Лудогорец 0:2
0:1 Кешеру 35
0:2 Швиерчок 45

Стартови състави:

Ботев (Пд): Кайзер, Филипов, Димитров, Ничев, Марин, Апостолов, Шопов, Балтанов, Тонев, Неделев, Вутов

Лудогорец: Илиев, Моци, Горалски, Недялков, Сисиньо, Терзиев, Бакалов, Манолев, Дяков, Кешеру, Швиерчок

-----------------------------------------------------------------------------------------

90 - Край на срещата, Лудогорец победи с 2:0 Ботев (Пловдив)

79 - Антонио Вутов отправи изстрел с глава след центриране от корнер, но късметът не го покри и топката профуча на сантиметри от страничната греда.

65 - Удар на Кешеру от пряк-свободен удар, който Кайзер избива в корнер.

60 - Изстрел на Неделев от пряк-свободен удар, който минава над напречната греда.

47 - Удар на Джонатан, който попада в ръцете на Илиев.

46 - Начало на втората част!

45 - Край на първото полувреме!

45 - ГОООЛ за Лудогорец! Швиерчок покачва на 2:0 след като получи отличен пас на границата на малкия пеналт!

40 - Удар на Вутов, който не намира целта.

35 - ГОООЛ за Лудогорец! Клаудиу Кешеру открива резултата след корнер!

30 - ПРОПУСК! Козмин Моци изпусна дузпата, след като Кайзер усети ъгъла и резултата остава 0:0!

28 - ДУЗПА! Лудогорец получава право на 11-метров наказателен удар след нарушение на Димитров срещу Димо Бакалов!

26 - Изстрел от малък ъгъл на Кешеру, който обаче излиза в аут!

21 - Двата отбора си размениха общо четири корнера за три минути, но никой от тях не доведе до нещо сериозно.

12 - Лудогорец предпочита да даде инициативата на домакините и приема играта в собствената си половина.

4 - Изстрел на Неделев, който излиза в аут.