КРАХ ЗА СЛАВИЯ! Етър стигна до бараж с Левски! (СНИМКИ)

Два гола след ъглови удари изхвърлиха "белите" от битката за Европа

Етър посече Славия с 2:0 във Велико Търново в реванша, като по този начин "болярите" си осигуриха мач с Левски, след който ще стане кой ще спечели последната квота за участие в Лига Европа.

"Виолетовите" на Краси Балъков, който бе изпратен от публиката с овации и почести, тъй като това бе последният му мач начело на отбора, заличиха пасива от 0:1 в София преди няколко дни.

Това стана още преди да е изтекло едно полувреме.

В първите минути стана ясно, че играчите на Етър няма да се предадат току така, а удар на Венци Василев от дистанция подсказа, че Георги Петков ще има доста работа днес.

Дойде 23-ата минута, когато Даниел Пехливанов се възползва от центриране от корнер и рикошет в играч на Славия, за да открие резултата за 1:0 за кеф на публиката на стадион "Ивайло"!

Етър продължи да бъде по-активният отбор и противно на очакванията формацията на Балъков не се дръпна в по-задни позиции.

Това даде резултат малко преди края на полувремето, когато Милчо Ангелов удвои преднината на "болярите" след ново изпълнение на корнер и точно отиграване на футболиста на Етър - 2:0!

През втората част Дани Младенов и Румен Руменов пропуснаха добри възможности да покачат на 3:0, а в края на мача домакините имаха и претенции за дузпа, която обаче Никола Попов не отсъди.

В крайна сметка Етър - Славия 2:0 и бараж за "виолетовите" с Левски за Европа...

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Етър: 1. Иванов, 84. Илиев, 16. Гълъбов, 21. Василев, 25. Стоянов, 5. Сърмов, 8. Руменов, 88. Боджадж, 11. Младенов, 7. Ангелов

Славия: 1. Петков, 25. Томбак, 6. Хуманес, 38. Гамаков, 19. Велковски, 35. Йомов, 8. Шоколаров, 10. Карабельов, 11. Кирилов, 14. Тасевски, 9. Чунчуков
90 - Край на мача!

70 - Нова страхотна възможност за "болярите"! Румен Руменов имаше чудесна възможност да покачи на 3:0, но Георги Петков се намеси решително!

50 - Етър можеше да покачи на 3:0, но Дани Младенов пропусна от добра позиция!

45 - Край на първото полувреме!

23 - ГОЛ ЗА ЕТЪР! Даниел Пехливанов открива резултата, след като се възползва от рикошет при центриране от корнер и вкара за 1:0!

15 - Възможност за Етър! Венци Василев опита далечен удар и максимално затрудни Георги Петков след рикошет!