ОСМАТА Е ФАКТ! Лудогорец триумфира след 4:1 над Черно море! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Швиерчок с хеттрик в най-важния мач за сезона, разочарова "червена" България

Лудогорец е новият-стар шампион на България! Разградчани победиха категорично с 4:1 Черно море и отново вдигнаха титлата на Първа професионална лига!

Зелените оставиха главния си конкурент за златните медали ЦСКА на само точка зад себе си, след като "армейците" успяха да победят Ботев (Пловдив) в мач, игран по същото време, но това не се оказа достатъчно.

Със спечелената си осма титла Лудогорец вече е и третият най-успешен роден клуб. Лидер остава ЦСКА с 31, зад тях Левски с 26 и разградчани с 8 - една повече от вече четвъртите Славия.

В герой за шампионите се превърна Якуб Швиерчок, който отбеляза хеттрик и замести отлично наказания Клаудиу Кешеру.

Срещата в Разград започна колебливо и за двата отбора, като първата по-опасна ситуация дойде в 8-та минута, когато Жоржиньо открадна топката в центъра и комбинира с Дани Кики, но опитът на последния за извеждащ пас бе изчистен от бранителите в зелено. Само минута по-късно стражът на гостите Дичевски не успя да боксира центриране в наказателното си поле и Дяков прати топката към опразнената голлиния, където Димо Бакалов откри.

В 24-та минута обаче гостите се върнаха в срещата. Жоржиньо засече перфектно центриране на Дани Кики на далечната греда и изравни за 1:1. Бакалов и Швиерчок се опитаха да върнат отново аванса на домакините, но без успех.

В 33-та минута обаче полският нападател на шампионите отбеляза. Острието вкара топката в мрежата от границата на наказателното поле, след като никой в синьо не успя да му противодейства.

Черно море като по чудо не изравни в самия край на първата част, когато Енчев стреля отблизо, но Пламен Илиев показа страхотен рефлекс и изби от самата голлиния!

На почивката Стоев пусна в игра Доминик Янков на мястото на Абел Анисе и това вдигна още повече темпото на игра на домакините.  Стигна се до 58-та минута, когато Швиерчок отбеляза втория си гол в мача, след като Моци отклони с глава центриране от корнер и полякът също игра във въздуха, за да отбележи за 3:1.

Минути по-късно Швиерчок отправи истински снаряд по посока на Дичевски, но топката мина покрай вратата. Все пак в 71-та минута острието на Лудогорец тази вечер сложи точка на спора в мача и шампионата с третия си гол. Доминик Янков пусна хубав пас към съотборника си в наказателното поле, който нямаше как да сбърка с мигновен изстрел – 4:1!

До края на срещата никой от двата отбора не стигна до нови опасни положения и така последния сигнал на Волен Чинков донесе официално шампионска радост за разградчани!

Стартови състави:

Лудогорец: 23. Илиев, 3. Недялков, 4. Сесиньо, 7. Бакалов, 12. Анисе, 18. Дяков, 21. Григоре, 30. Моци, 44. Горалски, 70. Швиерчок, 92. Лукоки

Черно море: 26. Дичевски, 17. Костадинов, 33. Енчев, 5. Станчев, 41. Кононго, 72. Родриго, 7. Андраде, 99. Кики, 71. Панайотов, 90. Минчев, 11. Алвес

---------------------------------------------------------------------------------------

90 - Край на мача! Лудогорец е новият-стар шампион на България!

71 - ГОООООЛ за Лудогорец! Якуб Швиерчок оформя своя хеттрик, с който вече на 99% носи титлата отново на "Лудогорец Арена"! Нападателят получи хубав пас в наказателното от Доминик Янков и веднага стреля, за да вкара четвъртия гол във вратата на Черно море!

61 - Швиерчок е под пара - удар на поляка минава на сантиметри покрай вратата!

60 - Жълт картон за Стефан Станчев.

58 - ГООООЛ
 за Лудогорец! Швиерчок отново е точен и дава два гола аванс на "разградчани" след като засича топката в мрежата с глава, след като Моци отклони също с глава центриране от ъглов удар! !

49 - Жълт картон за Якуб Швиерчок.

46 - Промяна на почивката в състава на Лудогорец. Абел Анисе напуска, Диминик Янков на негово място.

46 - Начало на втората част!

45 - Край на първото полувреме!

40 - Какъв шанс пред Черно море!
 Варненци можеше да изравнят отново, но удар на Енчев отблизо е спасен от Пламен Илиев на самата голлиния!

37 - Силен изстрел на Свиерчок, който е избит от Дичевски!

33 - ГООООЛ за Лудогорец! Ш
виерчок се разписва от границата на вратарското поле, след като Андраде не успя да изчисти, а никой от останалите защитници да реагира.

30 - Удари на Бакалов и Швиерчок, които не затрудниха стража на гостите Дичевски.

24 - ГООООЛ за Черно море! Жоржиньо засече на далечната греда хубаво центриране на Дани Кики и изравнява за 1:1!

20 - Доста разпокъсана игра и от двата отбора, като освен гола нищо по-интересно не случи на терена до момента.

9 - ГОООЛ за Лудогорец! Димо Бакалов извежда домакините напред в резултата, след като Дичевски не боксира добре центриране, Дяков прати топката към голлинията, а там седмицата на разградчани откри!

8 - Жоржиньо открадна топката в средата на терена и комбинира с Дани Кики, който се опита да му я върне, но кълбото бе изчистено пред погледа на Илиев!

1 - Начало на срещата!

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона