ЖАЛКО! Непримирима Япония надви България с 3:2 в Лигата на нациите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Азиатците успяха да наваксат изоставане с 1:2 гейма и спечелиха инфарктен тайбрек

Мъжкият ни национален отбор по волейбол загуби с 2:3 от Япония след близо 2 часа и 30 минути в Двореца на културата и спорта във Варна. Отборът ни повеждаше на два пъти в геймовете, но накрая отстъпи след маратонски тайбрек с 19:21.

Първата част отиде в сметката на България, след като през почти целия гейм националите ни поддържаха аванс от две точки пред японците. След три-минутно прекъсване при две видеоповторения българите успяха да се откъснат на по-добра дистанция след два отлични сервиса, и така затвориха първия гейм при 25:22.

Втората част се оказа далеч по-трудна и Япония успя да се откъсне на четири точки разлика още в началото. След грешки на националите ни комбинирани с все по-зачестялата игра на гостите през центъра се стигна до 12:18. В този момент България заигра по-стабилно на блок и сервис, където Гоцев успя да затрудни посрещането на японците и се доближихме на само две точки, но отново грешки в посрещане и атака допуснаха Япония да направи няколко предни точки и да спечели втората част на 19.

В следващият гейм блокадата на България отново се завърна и това бе ключово за успеха на българите. Националите ни успяха да поведат с четири точки в началото, след което концентрираната игра в посрещане и добри атаки от зона четири донесоха спечелване на гейма с девет точки разлика - 25:16.

Четвъртият гейм отново доведе до обрат в превеса на силите, като след няколко смени на Пранди отборът ни отново не беше стабилен на посрещане, а процентът на атака падна сериозно, което даде шанс на Япония да се откъсне в резултата. За сметка на това гостите изпълняваха много коварни сервиси, които тормозеха посрещачите ни през целия гейм и така се стигна до тайбрек при 25:19.

В последния пети гейм резултатът вървеше точка за точка до 8:8, след което Япония успя да набере сериозен аванс от четири точки за 10:14, но добрата ни игра на блок успя да ни върне в играта при 14:14. Две поредни отлични атаки на Цветан Соколов донесоха и мач бол за нашите момчета, но Николай Пенчев сгреши от сервис. Последваха още две грешки от сервис на нашия отбор, докато Япония успя да организира отлична контраатака при 19:20 и стигна до успеха с 3:2

Така това е петата загуба на националния ни тим в Лигата на нациите срещу само три успеха. Следващата среща на отборът ни във Варна е утре, когато се изправя срещу Италия отново от 20:40ч.

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Розалин Пенчев, Алекс Грозданов, Теодор Тодоров - Петър Каракашев-либеро
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

ЯПОНИЯ: Наонобу Фуджи, Юджи Нишида, Юки Ишикава, Масахиро Янагида, Акихиро Ямаучи, Хаку Ри -  Томохиро Ямамото-либеро
Старши треньор: ЮИЧИ НАКАГАИЧИ.