Левски се сбори, но отстъпи пред Зенит (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дузпа донесе минимална победа за руския шампион, "сините" с второ поред 0:1 в контролите

Левски допусна втора поредна загуба с 0:1 на лагера в Австрия. Този път "сините" отстъпиха на руския шампион Зенит. Единственото попадение вкара Сердар Азмун от дузпа. Преди два дни българите паднаха и от РБ Бразил.

Днес тимът на Петър Хубчев изигра добър мач срещу руския шампион. Новите попълнения Янис Каргас, Милан Миятович започнаха титуляри. За черногорския вратар беше неофициален дебют със синята фланелка. В стартовия състав на Левски беше и голмайсторът Станислав Костов, който дълго време лекува контузия. Аут заради травма пък беше капитанът Живо Миланов.

Зенит можеше да открие резултата още в 4-ата минута. Сергей Азмун беше изведен сам срещу вратаря на "сините" и стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче среща тялото на Миятович. В първия четвърт час руснаците тотално доминираха.

Левски постепенно успя да изравни играта и изпълни няколко поредни корнера пред вратата на Луньов. Те обаче не доведоха до нищо опасно.

В 31-ата минута Жирков центрира в наказателното поле на "сините", там обаче нямаше негов съотборник, който да засече топката. Три след това отбраната на Зенит сгреши и топката се озова в Паулиньо. Бразилецът напредна и опита извеждащо подаване към Мариани, но много неточно и топката излезе в аут. Силен изстрел на Иван Горанов в 37-ата минута пък беше отразен от вратаря на Зенит.

В заключителните секунди на първата част шут на Станислав Иванов мина високо над вратата, а в ответната атака Миятович се хвърли в краката на Ригони и беше ударен при сблъсъка между двамата, но успя да се изправи и да продължи.

На почивката Петър Хубчев не направи нито една смята, но в последствие в игра се появиха Илия Юруков, Илия Димитров, Мартин Д. Петков и Франко Мазурек.

Зенит поведе три минути след началото на втората част. Каргас фаулира Смолников в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Сердар Азмун застана зад топката и вкара - 0:1.

В 50-ата минута шут на Давиде Мариани беше спасен от вратаря на руснаците. Отново швейцарецът стреля малко след това, но Егор Бабурин улови топката. Зенит отговори с шут на Матиас Краневитер в 66-ата минута, когато само блестящата намеса на Миятович спаси Левски от втори гол. Осем по-късно Мариани за трети път се опита да изненада съперниковия вратар с изстрел извън наказателното поле и пак не успя да го преодолее.

В 86-ата минута удар по земя на Роберт Мак мина покрай вратата. В 89-ата топката отново се озова в мрежата зад Миятович. Артьом Дзюба вкара, но преди това беше извършил нарушение срещу Янис Каргас и реферът отмени попадението.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 13. Милан Миятович, 6. Ивайло Найденов, 19. Янис Каргас, 22. Нуно Рейш, 4. Иван Горанов, 23. Хали Тиам, 70. Мартин Райнов, 8. Давиде Мариани, 99. Станислав Иванов, 7. Паулиньо, 29. Станислав Костов

ЗЕНИТ: 99. Андрей Лунев, 3. Бранислав Иванович, 7. Сердар Азмун, 11. Себастиян Дриуси, 16. Кристиан Нобоа, 18. Юрий Жирков, 19. Игор Смолников, 21. Александър Ерохин, 24. Емилиано Ригони, 38. Леон Мусаев, 44. Ярослав Ракицкий