САЩ е световен шампион при жените след успех над Холандия (ВИДЕО)

Американките надвиха с 2:0 "лалетата"

САЩ победи европейския шампион Холандия с 2:0 и защити титлата си на Световното първенство по футбол за жени. Aмериканките доминираха на финала във френския град Лион и заслужено стигнаха за четвърти път до трофея след 1991, 1999 и 2015 година.

Няколко отлични прояви на вратарката на европейките Сари ван Веенедал не позволиха на момичетата на Джулиън Елис да поведат още преди почивката. САЩ все пак заслужено откри резултата след час игра от дузпа след нарушение на Стефани ван дер Грагт в наказателното поле срещу Алекс Морган. Меган Репиноу стреля хладнокръвно от бялата точка за 1:0.

Осем минути по-късно Роуз Лавел удвои след самостоятелна акция през центъра и прецизен удар по тревата от границата на пеналта, което до голяма степен предреши всичко в мача. Холандките не успяха да окажат съществена съпротива в първия си финал на Световно първенство и трябваше да се задоволят със сребърните отличия.  Швеция заслужи бронза след успех вчера с 2:1 над Англия в малкия финал.