Мощен Левски започна нова "синя приказка" в Европа! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мариани и Паулиньо наказаха Ружомберок за първа победа като гост от 9 години

Левски постигна много важна победа с 2:0 при гостуването си на Ружомберок в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Давиде Мариани даде преднина на „сините” в 36-ата след перфектен пас на капитана Живко Миланов. След почивката Паулиньо вкара за 2:0 (51), като по този начин българският тим има комфортна преднина преди реванша в София на 18 юли. Последният успех на Левски като гост в турнира е в мача си срещу Дъндолк от втори квалификационен кръг през юли 2010 година.

Янис Каргас и вратарят Миятович започнаха титуляри днес, а малко преди края на срещата дебют направиха Мазурек и Здравко Димитров.

Срещата започна с домакински натиск, който обаче не доведе до сериозна опасност пред вратата на Миятович.

В 14-ата минута все пак Ружомберок стигна до попадения – скоростна атака на словаците с три бързи паса и гол, който обаче бе отменен заради засада.

Домакините играеха твърдо и доста агресивно, но реферът от Финландия Петри Вилянен допусна по-свободна игра, което на няколко пъти вбеси треньорът на Левски Петър Хубчев, който имаше претенции за неотсъдени нарушения.

В 36-ата минута Левски изчака своя момент и нанесе своя удар. „Сините” разиграха спокойно в половината на Ружомберок, Живко Миланов направи отлично центриране за Давиде Мариани, който нанесе прехвърлящ удар с глава, матирайки вратаря Крайчирик.

В края на полувремето Левски можеше да стигне и до втори гол. Паулиньо овладя в центъра и проби на скорост по левия фланг, но в наказателното поле бе спрян от двама бранители. Топката все пак стигна до Тиам, който шутира от линията на пеналта, но в аут.

Българският тим започна силно след почивката и резултатът не закъсня. В 51-ата минута домакините изпълниха фаул, отбраната на „сините” се справи с опасността и топката бе пратена в предни позиции за Паулиньо. Бранител не успя да я засече в централната зона, а бразилецът надбяга Бренкус, финтира вратаря и отбеляза за 2:0.

След второто попадение Левски заигра още по-спокойно и доминираше на терена.

В 81-ата минута Давиде Мариани имаше възможност да направи аванса на Левски още по-солиден, но след добър пас на Станислав Иванов би право във вратаря.
Най-чистото положение за домакините дойде в 86-ата минута, когато Каргас не игра концентрирано и даде възможност на резервата Филип Хашек да нанесе удар от няколко метра, но за щастие над вратата.

В края на двубоя дебют за Левски направиха Здравко Димитров и Франко Мазурек.

СЪСТАВИ:

Ружомберок: 35. Крайчирик,2. Мойзиш,3. Масло (к), 6. Косе, 7. Гал-Андрезли, 8. Такач, 15. Герец, 16. Йонец, 19. Чурма, 20. Костадинов, 29. Бренкус

Левски: 1. Миятович, 4. Горанов, 7 Паулиньо, 8. Мариани, 19. Каргас, 20. Миланов (к), 22. Нуно Рейш, 23. Тиам, 70. Райнов, 77. Юруков, 99. Станислав Иванов

------------------------------------------------------------------------------------------

Ружомберок - Левски 0:2

90+3 Край на двубоя!
90+2 Илия Димитров заменя Станислав Иванов.
90 Три минути добавено време.
90 Мазурек също прави дебют днес, заменен е Давиде Мариани.
88Здравко Димитров прави дебюта си с Левски, заменен е Илия Юруков.
87 Жълт картон за Новотни.
86 Пропуск на Хашек! Каргас пропусна топка, която попадна в Хашек, но ударът му от няколко метра мина над вратата.
83 Иван Горанов чисти при опасна атака на домакините.
81 Спасяване на Крайчирик! Станислав Иванов подаде добе по земя за Мариани, който обаче би в обсега на вратаря!
79 Последна смяна за домакините, влиза Новотни, заменен е Герец.
73 Грешка в отбраната на Левски, която обаче не води до опасност пред Миятович.
68 Втора смяна в състава на Ружомберок, излиза Такач, на негово място Зигмунд.
62 Подаване за Станислав Иванов, но има засада.
59 Смяна за домакините, влиза Филип Хашек, заменен е Бренкус.
57 Жълт картон и за Живко Миланов.
52 Жълт картон за Паулиньо.
51 ГООООЛ!!! Паулиньо бележи!!! След центриране от фаул в полето на Левски топката бе изнесена бързо в предни позиции за Паулиньо, бранител не успя да засече кълбото, бразилецът напредна и с финт елиминира вратаря, вкарвайки за 2:0!

50 Жълт картон за Рейш.
47 Пробив на Паулиньо, но е спрян от бранител.
46 Начало на второто полувреме!
45+2 край на първото полувреме!
45+1 Иван Горанов получи жълт картон.
45 Две минути добавено време.
45 Страхотен пробив на Паулиньо, нахлу в наказателното поле, но топката бе избита, кълбото попадна в Тиам, който шутира от границата на пеналта, за съжаление над напречната греда.
40  Мартин Райнов получава лекарска помощ.
39 Каргас също е санкционирам с жълт картон.
36 ГООООЛ!!! Левски повежда! Капитанът Живко Миланов направи отличен пас за Мариани, който отклони с глава, прехвърляйки вратаря на домакините!

35 Такас получава жълт картон.
31 Далечен удар на Тихомир Костадинов, който не затруднява Миятович.
30 Неприятен сблъсък на Иван Горанов и Чурма, футболистът на Ружомберок получава лекарска помощ.
25 Паулиньо отново е изблъскан в гръб, но реферът остава безмълвен.
23 Пас в предни позиции, Миятович излезе навреме и прибра топката в пеналта.
20 Удар на Мариани от дистанция, но в тялото на футболист на Ружомберок.
14 Ружомберок стига до гол 14-ата минута, но попадението бе отменено заради засада!
13 Отлична намеса на Тиам, след която обаче показа, че има нужда от лекарска помощ. Междувременно словаците стигнаха до шанс да застрашат вратата на Лески, но изстрелът бе неточен.
11 Нуно Рейш върна с глава към вратаря, Миятович беше леко затруднен, но с плонж улови топката пред погледа на Герец.
9 Пас за Паулиньо, той е спрян с ръка от бранител, но финландският рефер не отсъди фаул.
6 Отлична атака на Левски, Станислав Иванов проби отдясно и навлезе в пеналта на домакините, но леко бе избутан от бранител и изгуби контрол над топката, изваждайки в аут.
3 Домакински натиск в първите минути, но отбраната на "сините" се справя.