ИЗНЕНАДА: ЦСКА започна с "фалстарт" на "Армията" (СНИМКИ+ВИДЕО)

Даниел Младенов вкара два гола за Етър и помрачи първия мач на "червените" в Efbet лига, 18-годишен отбеляза за ЦСКА

Един от фаворитите за шампионската титла ЦСКА започна новия футболен шампионат с грешна стъпка. "Армейците" допуснаха равенство 2:2 при домакинството си на Етър в първия кръг на Efbet лига.

"Червените" поведоха още в 3-та минута след точно изпълнена дузпа от Али Соу, но Даниел Младенов изравни малко преди час игра. Влезлият като резерва млад талант на ЦСКА Митко Митков отбеляза страхотен гол, но само пет по-късно отново Младенов беше точен, за да отмъкне точката от "Българска армия"!

Преди първия съдийски сигнал на срещата в София ръководствата на ЦСКА и Етър Велико Търново наградиха легендарния Димитър Пенев по случай 74-ия му рожден ден.

Мачът започна много открито и още във 2-та минута бившият фуболист на "армейците" Александър Дюлгеров бе преодолян от Занев отляво на наказателното поле и след това бранителят на Етър направи нарушение, което доведе до дузпа за ЦСКА. Зад топката застана Али Соу, който беше безпогрешен за 1:0.

В 13-та минута Даниел Младенов пробва ефектен удар от въздуха със странична ножица, но не сполучи. Девет по-късно Крум Стоянов отпави опасен изстрел, но Черниаускас успя да спаси. Минута преди почивката пък Кери навлезе в наказателното на Етър и стреля в близкия ъгъл, но Христо Иванов изби в корнер.

След полувремето Етър успя да изнесе играта в по-предни позиции и се стигна до грешка в червените редици. Тиаго не успя да се ориентира добре пред наказателното поле на своя тим и допусна Даниел Младенов да се добере до топката, след което нападателят на търновци отправи безпощаден удар и изравни за 1:1.

Само шест минути по-късно Божидар Чорбаджийски можеше да изведе ЦСКА отново напред в резултата, но ударът му с глава след корнер се отби в страничната греда. Напрежението пред Иванов се покачваше след всяка следваща атака на "армейците", а Добромир Митов пусна в игра Денис Давидов и Митко Митков.

Именно последният успя да вдигне трибуните на крака в 73-та минута, след като от наглед безобидна ситуация отдясно отправи мощен изстрел в близкия ъгъл на Иванов и прати топката в мрежата за 2:1!

Драмата обаче не беше приключила и само пет минути по-късно още един бивш футболист на "армейците" Иван Стоянов прати отлично центриране в наказателното поле на ЦСКА, което бе засечено с глава от Младенов за 2:2.

ЦСКА - Етър 2:2
1:0 Али Соу (дузпа) - 3
1:1 Даниел Mладенов - 57
2:1 Митко Митков 73
2:2 Даниел Младенов 78

Стартови състави:

ЦСКА: Черниаускас, Атанасов, Чорбаджийски, Бодуров, Рубен Пинто, Кери, Евандро, Занев, Тиаго, Фабрини, Али Соу

Етър:  Иванов, Запрянов, Артюнин, Стоянов, Дюлгеров, Станоев, Апостолов, Руменов, Младенов, Ковачев, Боджадж

----------------------------------------------------------------------------------------

1 - Начало на срещата на "Българска армия"!

2 - ДУЗПА за ЦСКА! Петър Занев успя да пробие в наказателното поле и бе съборен в пеналта от Александър Дюлгеров!

3 - ГОООЛ за ЦСКА! Али Соу е безпощаден от бялата точка и "армейците" повеждат с 1:0!

9 - Центриране на Стойчо Атанасов отдясно, което се оказва много неточно.

13 - Опит на Даниел Младенов да стреля със странична ножица в наказателното на ЦСКА, но той не сполучи.

18 - Кери се измъкна зад гърба на защитата и пробва пас към Евандро, но подаването бе изчистено

22 - Много опасен изстрел на Ковачев извън наказателното поле, но топката профучава покрай Черниаускас

23 - Ново напрежение пред вратата на ЦСКА, след като Крум Стоянов отправи опасен шут, но Черниаускас избива!

27 - Жълт картон за Здравко Илиев, който наруши правилата срещу Евандро, а Христо Иванов беше излязъл напред нареазчетено и остави вратата си празна.

35 - Евандро има нужда от лекарска помощ, след като стана жертва на остро влизане на Здравко Илиев.

44 - Силен изстрел от Кери в близкия ъгъл на Христо Иванов, но стражът изби в корнер!

45 - Топката попада в мрежата на Етър, но Али Соу е бил в засада

45+1 - Край на първото полувреме!

46 - Начало на второто полувреме!

51 - Отличен шанс пред Апостолов, но ударът му от въздуха от няколко метра минава покрай вратата!

53 - Кери пада в наказателното поле на Етър след контакт с противников защитник, но Стефан Апостолов не отсъжда втора дузпа.

57 - ГООЛ за Етър! Тиаго сбърка фатално пред наказателното поле на ЦСКА, Даниел Младенов открадна топката и с мощен изстрел изравни!

60 - Диего Фабрини напуска, Денис Давидов на негово място

63 - Греда! Божидар Чорбаджийски стреля с глава след изпълнение на корнер, но топката се отби от страничния стълб на Христо Иванов!

67 - Жълт картон за Йордан Апостолов, който спря бърза контраатака на ЦСКА

69 - Греъм Кери е заменен от Митко Митков

70 - Опасно центриране на Атанасов, Евандро се размина с топката,и Христо Иванов спасява!

71 - Светослав Ковачев напуска, Иван Стоянов на негово място до края на мача

73 - ГОООЛ за ЦСКА! Резервата Митко Митков извежда "армейците" напред в резултата с невероятен гол от над 25 метра по диагонал!

76 - Последна смяна за ЦСКА. Евандро отстъпва мястото си на Бикел

77 - Перфектна намеса в защита на Дюлгеров, който отне топката на Али Соу, останал сам срещу Иванов!

78 - ГОООЛ за Етър! Даниел Младенов отново е кошмар за Черниаускас, след като засече перфектно с глава центриране отдясно на Иван Стоянов и изравнява резултата за втори път!