Мощен Левски почна с разгром и поведе в Efbet лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" разбиха Дунав с 4:1, Мариани пак герой с два гола

Левски постигна гръмка победа в първия си мач от първенството. "Сините" спечелиха с 4:1 гостуването си на Дунав и поведоха в Еfbet лига по голова разлика. В герой за столичани отново се превърна Давиде Мариани. Той заби два гола и подаде за трети. Разписаха се още Станислав Иванов и Паулиньо. На два пъти гредите спасиха домакините. Попадението за Дунав реализира Ахмедов (47).

Треньорът на Левски Петър Хубчев направи само една промяна в стартовите 11. Илия Юруков, който беше титуляр при успеха с 2:0 над Ружомберок, липсваше, а титуляр започна Станислав Костов.

Домакините стигнаха до точен удар още в 3-ата минута на мача. Ахмед Ахмедов пробва да изненада Миятович с шут извън наказателното поле. Черногорският национал обаче без проблем улови топката.

Дунав продължи да опитва да намери път към вратата на гостите, но без успех. Вместо това Левски поведе при първата си по-сериозна атака. В 15-ата минута Горанов подаде към Мариани. Швейцарецът бе оставен сам на точката за изпълнение на дузпа и нанесе неспасяем удар в десния ъгъл - 0:1.

Домакините отговориха с шут на Стефан Христов, който попадна в ръцете на Миятович. В 22-ата минута "сините" пропуснаха златен шанс да увеличат аванса си. От два-три метра Станислав Костов не уцели вратата, след като засече с глава центриране на Марини.

Пет минути по-късно гредата спаси Дунав. Мариани пусна извеждащ към Костов, който шутира и топката се отби в десния страничен стълб.

Груба грешка на домакините при изнасянето на топката доведе до втори гол за Левски в 38-ата минута. Разписа се Станислав Иванов след асистенция на Мариани.

Втората част започна с попадение във вратата на Миятович. Нуно Рейш сбърка в изнасянето на топката, Ахмедов получи пас зад защитата и вкара. В 51-ата минута Иванов центрира, а връхлитащият Костов с удар от въздуха удари лявата греда на Макенджиев. Последва опит на нападателя за добавка, но отново не успя да порази целта.

В 64-ата минута Станислав Иванов спечели дузпа. 20-годишният футболист беше фаулиран от Георги Динков в наказателното поле. Кабаков посочи бялата точка, а Мариани беше точен - 1:3. Швейцарецът можеше да запише първи хеттрик със синята фланелка, но изстрелът му в 71-ата минута беше избит от Макенджиев. Малко след това Франко Мазурек дебютира в еfbet Лига, заменяйки именно Мариани.

В 81-ата минута Иванов се възползва от грешка на Динков и намери Паулиньо на границата на наказателното поле. Бразилецът простреля съперниковия вратар за крайното 1:4.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 5. Георги Динков, 16. Мартин Ковачев, 23. Илия Мунин, 18. Александър Исаевски, 11. Диян Димов, 6. Самир Аясс, 10. Иван Селеменев, 2. Самуел Инкоом, 99. Стефан Христов, 9. Ахмед Ахмедов

ЛЕВСКИ: 1. Милан Миятович, 8. Давиде Мариани, 20. Живко Миланов, 4. Иван Горанов, 19. Йоанис Каргас, 70. Мартин Райнов, 22. Нуно Рейш, 7. Паулиньо, 29. Станислав Костов, 23. Хали Тиам, 99. Станислав Иванов

НАЙ - ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ

90+4 - Край на мача!

90 - Четири минути добавено време

82 - Мартин Петков влиза на мястото на Станислав Иванов

81 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! И ПАУЛИНЬО ВКАРА. БРАЗИЛЕЦЪТ ПОЛУЧИ ТОПКАТА ОТ СТАНИСЛАВ ИВАНОВ ПРЕД НАКАЗАТЕЛНОТО ПОЛЕ И ПРОСТРЕЛЯ СЪПЕРНИКОВИЯ ВРАТАР - 1:4.

76 - Франк Мазурек влезе, Мариани излезе

74 - Самир Аясс отстъпи мястото си на Фернандо Кавалканте

70 - Горанов се включи отляво и почти от аутлинията успя да върне топката назад към Мариани, който стреля, а Макенджиев реши да не рискува и боксира

69 - Семедо влиза вместо Христов

64 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! ДАВИДЕ МАРИАНИ БЕЛЕЖИ ВТОРОТО СИ ПОПАДЕНИЕ В МАЧА. ШВЕЙЦАРЕЦЪТ СЕ РАЗПИСА ОТ ДУЗПА ЗА НАРУШЕНИЕ НА ГЕОРГИ ДИНКОВ СРЕЩУ СТАНИСЛАВ ИВАНОВ

58 - Исаевски е наказан с жълт картон, след като влезе грубо в краката на Мартин Райнов, а след това се сдърпа с футболиста на "сините"

55 - Станислав Костов отсъпва мястото си на Илия Димитров

53 - Мунин е заменен с Михаил Милчев

52 - Жълт картон за Илия Мунин

51 - Втора греда за Левски! Станислав Костов засече подаване на Станислав Иванов, но топката се отби в страничния стълб. Последва опит на нападателя за добавка, но отново не успя да порази целта.

47 - ГООЛ ЗА ДУНАВ! АХМЕДОВ Е ИЗВЕДЕН ЗАД ЗАЩИТАТА НА "СИНИТЕ" И ВРЪЩА ЕДНО ПОПАДЕНИЕ

46 - Начало на второто полувреме!

45 - Край на първото полувреме!

38 - ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! ГРУБА ГРЕШКА В ЗАЩИТАТА НА ДУНАВ ДОВЕДЕ ДО ПОПАДЕНИЕ НА СТАНИСЛАВ ИВАНОВ - 0:2

34 - Слаб изстрел на Хали Тиам от над 20 метра беше уловен без проблем от Макенджиев

29 - Исаевски центрира в наказателното поле, където Ахмедов бе оставен сам. Ударът с глава на нападателя излезе в аут