ЦСКА не си даде зор, "занули" реванша с Титоград (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" продължават спокойно напред в Лига Европа, чакат сблъсъка с Осиек

ЦСКА елиминира черногорския Титоград след безлично 0:0 на реванша в Подгорица помежду им от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Българският тим победи с 4:0 в първата среща и се класира за следващия етап, в който го очаква хърватският Осиек.

Заради наказани и контузени играчи, треньорът Добромир Митов направи промени в състава си. Извън титулярите останаха Атанасов, Томаш, Тиаго, Пинто и Али Соу, а на техните места започнаха Бикел, Бодуров, Антов, Малинов и Тони Уот.

Играта през първото полувреме бе равностойна, а ЦСКА не създаде нито едно сериозно положение за гол. Домакините бяха далеч по-близо до попадението, но нацелиха напречната греда зад Витаутас Черниаускас. Това се случи в 16-ата минута, когато Чинеду проби отдясно и подаде по земя към Джалович, който шутира без забавяне с десния крак от близка дистанция, но нямаше късмет, пращайки топката в гредата.

В 29-ата минута Кери центрира опасно от фаул, но първо Евандро, а след това и Гълъбов се разминаха с топката пред вратата на Титоград. Три минути след това отбраната на „армейците“ се пропука и се наложи Черниаускас да спасява с блестящ рефлекс удар на Павлович. До края на първата част не се случи нищо интересно пред някоя от вратите.

„Армейците“ бяха далеч по-активни след почивката и имаха повече шансове да стигнат до победен гол. Втората част започна с мощен шут от фаул на Геръм Кери, но вратарят Саша Иванович изби в корнер. Ирландецът продължи най-сериозно да тормози противниковата отбрана, но мерникът му не бе точен на още два пъти.

В 63-ата минута играчите на Добромир Митов изтърваха най-сериозното си положение до момента за гол. Евандро нахлу отляво в наказателното поле след двойно подаване с Жеферсон и пусна топката покрай стража Иванович, но тя не посети мрежата на домакините, а мина встрани от вратата.

Въпреки това, съвсем заслужено, с общ резултат 4:0, българският отбор продължава в следващата фаза от надпреварата. В следващата фаза столичани ще се изправят срещу хърватския Осиек. Първият двубой е на стадион "Българска армия", като би следвало да се състои на 25.07.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ТИТОГРАД: 26. Иванович, 2. Роганович, 4. Николич, 6. Райчевич (к), 8. Банович, 11. Мамаду, 14. Новович, 19. Живкович, 21. Чинеду, 81. Павлович, 99. Джалович;

Резерви: 1. Йокшимович, 5. Музурович, 10. Гашевич, 18. Мличкович, 22. Брнович, 24. Диванович, 44. Перишич;

Треньор: Драголюб Джуретич

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас,  16. Жанио Бикел, 5. Николай Бодуров (к), 28. Пламен Гълъбов, 3. Жеферсон Телес, 26. Валентин Антов, 15. Кристиян Малинов, 21. Диего Фабрини, 8. Греъм Кери, 10. Евандро, 9. Тони Уот;

Резерви: 12. Густаво Бусато, 11. Петър Занев, 23. Митко Митков, 6. Рубен Пинто, 24. Нуно Томаш, 7. Денис Давидов, 22. Али Соу;

Треньор: Добри Митов;

ЧАТ КОМЕНТАР НА СРЕЩАТА:

1 мин. Начало на срещата!

4 мин. Хубав пробив на Греъм Кери отдясно, а ирландският халф на ЦСКА влезе в наказателното поле на Титоград. Бранител на домакините го "натисна" леко и Кери падна. Не последва сигнал за дузпа.

6 мин. Капитанът на Титоград Мирко Райчевич пробва удар, но шутът му бе неточен.

12 мин. Пряк свободен удар за ЦСКА от много малък ъгъл. Греъм Кери центрира към Пламен Гълъбов, ала бранител преди защитника на ЦСКА реагира и изчисти с глава

16 мин. Греда за Титоград! Радомир Джалович бе намерен с пас по земя в наказателното поле на "червените" и отправи хубав и плътен удар, а топката се спря в напречната греда на Черниаускас.

20 мин. Менди Мамаду отново центрира отдясно за Радомир Джалович, но стрелецът на Титоград не успя да засече топката с глава към вратата на Черниаускас.

29 мин. Добър шанс за ЦСКА! Греъм Кери достави центриране отляво след свободен удар. Топката премина над Евандро да Силва, както и след това се размина с Пламен Гълъбов.

32 мин. Голям шанс пред Титоград! Стражът на ЦСКА направи феноменално спасяване след удар с глава отблизо. Топката бе засечена от Павлович. Той стреля добре с крак, но вратарят на ЦСКА с блестящ рефлекс изби топката.

34 мин. Балша Банович получи жълт картон.

45 мин. Една минута добавено време.

45+1 мин. Край на първата част!

46 мин. Прекрасен удар на Греъм Кери от фаул от доста далечна дистанция, но Саша Иванович изби в корнер с една ръка.

55 мин. Удар от пряк свободен удар на Греъм Кери, но топката прелетя над напречната греда на Титоград.

60 мин. Първа смяна за ЦСКА - излиза Диего Фабрини, на негово място влиза Митко Митков.

63 мин. Страхотен шанс за ЦСКА! Българският тим разигра страхотно нападение отляво, след като Жеферсон върна с двойно за Евандро. Той пое и премина през двама бранители на Титоград, след което отправи диагонален удар с левия крак, но топката прелетя встрани.

65 мин. Смяна за Титоград - влиза Марко Миличкович, излиза Радуле Живкович.

67 мин. Смяна за ЦСКА - влиза Рубен Пинто, излиза Валентин Антов.

67 мин. Жълт картон за Митко Митков след нарушение в центъра на терена.

73 мин. Смяна за Титоград - Милош Бърнович влезе на мястото на Мирко Райчевич.

82 мин. Тони Уот реши да стреля с пета от трудна ситуация. Топката бе пусната по земя от Митко Митков, но ударът на англичанина бе неточен.

86 мин. Смяна за Титоград - влиза Огнйен Гасевич, излиза Мамаду.

89 мин. Жълт картон за Рубен Пинто.

90+3 мин. Удар на Рубен Пинто, но топката профуча встрани.