Локо (Пд) загря за Лига Европа с обрат срещу Славия (ВИДЕО+СНИМКИ)

За "смърфовете" попаденията отбелязаха Димитър Илиев и Анте Аралица

Локомотив (Пловдив) загря за първия си двубой от Лига Европа с пълен обрат срещу Славия, печелейки с 3:2 домакинството си от втори кръг на efbet Лига.

За "белите" голове вкараха Цветелин Чунчуков (3) и Радослав Кирилов (86), а за "смърфовете" попаденията отбелязаха Димитър Илиев (12 - дузпа, 21) и Анте Аралица (27).

Срещата започна с много заряд и гостите от София отбелязаха след огромна грешка в защитата на "черно-белите". Бе пуснат дълъг пас за Чунчуков, който се измъкна от опеката на Стивън Езе, и сам срещу вратаря не сгреши.

Отговор от домакините последва мигновено и те започнаха да търсят изравнителния гол. В 12-ата минута Волен Чинков посочи бялата точка за игра с ръка на Христо Попадийн след центриране на Момчил Цветанов. Зад топката застана Димитър Илиев и отбеляза хладнокръвно.

Само 9 минути по-късно Локомотив вече водеше в резултата. Бирсент Карагерен напредна и навлезе в наказателното поле, след което подаде брилянтно към Димитър Илиев, който с прецизен изстрел направи 2:1.

"Смърфовете" не се отказаха да търсят гола и при пълния обрат и няколко минути по-късно отбелязаха отново. Гамаков опита да изчисти топка в наказателното поле, но вместо това я изби в Аралица, който овладя и отбеляза за 3:1. До края на полувремето нямаше по-сериозни ситуации.

Втората част също не предложи това, което се случи през първата, като головите положения липсваха. В крайна сметка попадение падна, но твърде късно, за да има интрига. В 86-ата минута Радослав Кирилов вкара след прекрасен солов рейд, оформяйки крайното 3:2.

Така Локомотив ще посрещне в добро настроение идния четвъртък Спартак (Търнава) в първи двубой от втори предварителен кръг на Лига Европа. На Славия пък предстои домакинство на ЦСКА, което е на 28 юли от 21 часа.

Стартови състави:

ЛОКО ПД (3-5-2): Мартин Луков, Стивън Езе, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Петър Витанов, Парвиджон Умарбаев, Димитър Илиев, Анте Аралица, Ален Ожболт
Старши треньор: Б. Акрапович

СЛАВИЯ (4-2-3-1): Антониос Стергиакис, Христо Попадийн, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Янис Карабельов, Георги Йомов, Дарко Тасевски, Владислав Узунов, Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков
Старши треньор: З. Загорчич

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона