НАВРЪХ ИЛИНДЕН: Фантастичен Черно море погълна ЦСКА! (СНИМКИ+ВИДЕО)

На "Армията" искат оставки, "моряците" триумфираха с трима собствени юноши

Черно море постигна значима победа с 3:1 като гост на ЦСКА във 2-ия кръг на efbet лига. Момчетата на Илиан Илиев показаха отлична игра срещу безличен отбор на "армейците", който феновете на "Българска армия" започнаха да освиркват още преди почивката.

По ирония на съдбата, днешният празник Илинден, известен с бурното море и жертвите, които то взима донесе на ЦСКА страдание именно срещу варненци. Фантастичният отбор на "моряците" буквално "погълна" намиращия се в жестока криза отбор на Гриша Ганчев.

Днешният мач даде и сериозен отговор на феновете на "червените". Те обвиниха Черно море, че е отишъл с резервите и е загубил от Лудогорец в последния кръг на миналия сезон. Това осигури осмата поредна титла на разградския тим, за сметка на ЦСКА. Да, но днес на терена бяха 9 (девет) от титулярите в този мач, които пометаха "червените" насред "Армията"...

Победата на Черно море като гост на ЦСКА е първа за варненци от 16 години, след като последният им успех на "Армията" дойде през април 2003-та година. Още по-голяма тежест за успеха на днешните гости носи и фактът, че Илиан Илиев пък успя да изведе тима си до победата с трима юноши - Иван Дюлгеров, Мартин Минчев и Виктор Попов.

Началото на мача не предвещаваше бурята, която предстоеше, след като ЦСКА разиваше добри атаки, като между 13-та и 18-та минута Али Соу на два пъти имаше отлични шансове да отбележи, но късметът не беше на негова страна.

В 23-та обаче Исмаил Иса получи топката отляво, с отлична техника преодоля Томаш и с хубав удар в далечния ъгъл откри за Черно море!

След нови две атаки на ЦСКА в 36-та минута при центриране отляво на вратата на ЦСКА Стойчо Атанасов спря топката с ръка и Георги Кабаков посочи бялата точка. Зад топката застана Родриго, който беше безпогрешен за 0:2.

Играта на домакините логично не се понрави на феновете по трибуните и освиркванията започнаха да валят преди да са изминали и 40 минути игра, като най-много бяха те към Стойчо Атанасов, направил грешката за дузпата. Това накара Добри Митов да го замени още преди почивката с Бикел, а юношата на ЦСКА съблече фланелката си още на страничната линия.

След почивката ЦСКА имаше два отлични шанса да се върне в мача, но първо мощен удар на Жеферсон беше боксиран от Дюлгеров, а при добавката Евандро беше неточен. В 58-та минута отново той пропусна фрапантно пред вратата на гостите, след като с глава прати топката в аут от няколко метра.

Така се стигна до 60-та минута, когато Родриго отбеляза третия гол за варненци след отличен пробив на Виктор Попов отдясно и хубав удар по земя. Веднага след третото попадение феновете на "армейците" започнаха скандирания с виковете "Оставка", като не е ясно дали са насочени към ръководството или треньорския щаб на клуба.

15 минути преди края две от резервите на ЦСКА Соломон и Уот комбинираха успешно за почетното попадение на "армейците", като първият центрира добре отдясно и нападателят вкара с глава от близка дистанция.

В 77-та минута опасна контраатака, която оставяше Жордао Кардосо сам срещу Черниаускас беше спряна заради засада, но повторенията показаха, че такава не съществува. Минути по-късно ситуацията се повтори, когато Мартин Минчев беше изведен по лявото крило, но флагът бе вдигнат без основание.

Така с успеха си Черно море излиза на първото място с шест точки от два мача, докато ЦСКА все още няма успех и е с едва един пункт на 10-та позиция.

ЦСКА - Черно море 1:3
0:1 Исмаил Иса - 23
0:2 Родриго (дузпа) - 37
0:3 Родриго - 60
1:3 Тони Уот - 74

Стартови състави:

ЦСКА: Черниаускас, Атанасов, Телес, Чорбаджийски, Пинто, Кери, Евандро, Малинов, Тиаго, Али Соу, Нуно Томаш
Резерви: Бусато, Уот, Занев, Соломон, Бикел, Фабрини, Гълъбов

Черно море: Дюлгеров, Попов, Енчев, Станчев, Панов, Ндонгала, Андраде, Родриго, Панайотов, Минчев, Исмаил Иса
Резерви: Дичевски, Хантакис, Кики, Кардосо, Илиев, Нягу, Алвес

---------------------------------------------------------------------------------------
1 - Начало на мача!

1 - Първи удар в мача - Черниаускас лови удар на Родриго от дистанция

12 - Koварно центриране от пряк-свободен удар на Тиаго, но Дюлгеров се справя

13 - Али Соу получи в наказателното поле и веднага стреля по земя, но топката минава встрани

18 - Али Соу се оказа сам срещу Дюлгеров, но първото му докосване му изневери и стражът на гостите улови топката

23 - ГООООЛ за Черно море! Исмаил Иса получи топката отляво, показа страхотна техника, елиминирайки Томаш, а след това с перфектен удар в далечния ъгъл откри резултата!

30 - Томаш играе с глава след центриране от корнер, но не застраши вратата на гостите

35 - Али Соу отново получава топката под остър ъгъл към вратата и отправя изстрел, но кълбото минава на сантиметри от целта

36 - ДУЗПА за Черно море! Стойчо Атанасов игра с ръка в наказателното поле и бялата точка е посочена!

37 - ГОООЛ за Черно море! Родриго е безпогрешен от 11-те метра и дава два гола аванс на гостите!

42 - Смяна за ЦСКА още преди почивката - Бикел заменя Стойчо Атанасов. Бранителят излиза от терена под освиркванията на своите фенове

44 - Опасен удар на Тиаго, който рикошира в противников защитник и излиза в корнер

45+1 - Край на първото полувреме!

46 - Начало на втората част!

46 - Втора смяна за ЦСКА - Кери отстъпва мястото си на Соломон

55 - Мощен изстрел на Жеферсон от пряк-свободен удар, но Дюлгеров изби в краката на Евандро, който беше неточен

58 - Какъв пропуск на Евандро! Али Соу върна топката към Пинто в наказателното поле и той веднага вдигна топката към Евандро, но от няколко метра той прати топката в аут с глава

60 - ГОООЛ за Черно море! Родриго матира ЦСКА за втори път, след като Виктор Попов проби отлично отдясно и намери плеймейкъра на гостите, който с отличен удар по земя отбеляза!

66 - Тони Уот заменя Кристиян Малинов на терена в последната смяна на ЦСКА

72 - Удар на Мартин Минчев, който не е уловен от Черниаускас и топката излиза в корнер

74 - ГОООЛ за ЦСКА! Двете резерви Соломон и Уот комбинираха, след като първият прати отлично центриране отдясно и нападателят заби гол с глава!