Локо (Пд) разгроми Ботев (Вр) на път за битката в Търнава (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Илиев се отличи с гол и асистенция, Карагерен вкара два, а Ботев игра половин час с 10 души

Локомотив Пд спечели с 4:1 гостуването си на Ботев Вр от третия кръг на efbet Лига. Два гола за успеха на "черно-белите" вкара Бирсент Карагарен, по един добавиха Георги Илиев и Димитър Илиев. От домакините се разписа Валери Домовчийски, а Ботев остане с човек по-малко полович час преди края. От игра беше изгонен Илия Миланов.

Така след три изиграни мача Локомотив има 6 точки и дели второто място с Лудогорец. Врачани са 11-и с 3 т.

Треньорът на гостите Бруно Акрапович направи три промени в състава си спрямо мача със Спартак (Търнава). Георги Илиев започна на мястото на Парвизджон Умарбаев в средата на терена, Милош Петрович отстъпи мястото си на Давид Малембана, а Уирис Оливейра стартира вместо Анте Аралица. Само след четири дни на "черно-челите" им предстои изключително важен реванш в Търнава, където ще бранят аванса си от 2:0 след първия мач със Спартак от втори предварителен кръг на Лига Европа.

Локомотив откри резултата на ст. "Христо Ботев" още в 9-ата минута. Георги Илиев центрира в наказателното, Даниел Генов опита да изчисти с глава, но топката попадна в Бирсент Карагарен, който я прати в мрежата зад Красимир Костов - 0:1.

Шест след Ален Ожболт пропусна да вкара втори гол. Словенският нападател не успя да засече центриране на Карагарен. В 23-ата минута гостите от Пловдив имаха претенции за дузпа, но на повторението ясно се видя, че топката среща рамото, а не ръката на Венцислав Керчев при шут на Димитър Илиев.

Георги Илиев удвои аванса на гостите с феноменално изпълнение в 35-ата минута. Ветеранът получи подаване от Петър Витанов и стреля неспасяемо в ъгъла на Красимир Костов. Две минути по-късно Димитър Илиев можеше да направи резултата класически, но не успя да преодолее вратаря на домакините. В добавеното време на първата част центриране на Христо Златински намери Валери Домовчийски в наказателното поле. Нападателят засече топката, но тя мина покрай вратата.

Локомотив продължи да владее инициативата и през второто полувреме. Футболистите на Бруно Акрапович направиха няколко пропуска, преди в в 58-ата минута Валери Домовчийски върна един гол за Ботев (Враца) със страхотен удар от границата на наказателното поле.

Само две след това Илия Миланов и фаулира Георги Илиев и получи втори жълт картон.

В 78-ата минута Димитър Илиев вкара дежурния си гол. Капитанът на Локо засече центриране на Момчил Цветанов. В 90-ата Бирсент Карагарен отбеляза второто си попадение мача. Анте Аралица влезе в наказателното поле и стреля към вратата. Красимир Костов успя да избие в крака на Карагарен, който шутира, а стражът на Ботев отново спаси, но главният съдия прецени, че топката е преминала голлинията с пълния с обем.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:4
0:1 Карагарен (9)
0:2 Г. Илиев (35)
1:2 Домовчийски (58)
1:3 Д. Илиев (78)
1:4 Карагерен (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 4. Ангел Лясков, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 18. Илия Миланов, 14.  Мирослав Будинов, 10. Петър Атанасов, 23. Симеон Мечев, 15. Филип Ждерич, 28. Христо Златински

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 5. Дейвид Малембана, 6. Стивън Езе, 50. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 34. Петър Витанов, 19. Густаво Де Оливейра, 7. Момчил Цветанов, 21. Георги Илиев, 12. Ален Ожболт, 14. Димитър Илиев