ОБЗОР: ЦСКА 1948 и Хебър без спирка във Втора лига

Легендата Локо (Сф) с първа победа за сезона

Днес се изиграха всички останали срещи от втория кръг във Втора лига.

В двубой от 20:00 часа ЦСКА 1948 прегази като гост с 4:1 Спартак Плевен. Столичани поведоха с 2:0 до почивката (Андон Гущеров откри резултата в 13-ата, а Чавдар Ивайлов също се разписа в 43-ата), а през втората част добавиха още два гола към сметката си. Само за три минути през второто полувреме гостите убиха интригата в двубоя. Васил Шопов направи резултата класически в 76-ата, а Валентин Йосков бе точен в 79-ата. Все пак домакините вкараха почетно попадение, чийто автор бе Ивайло Иванов в 82-ата.

В другите два късни мача драмата бе пълна. Пирин Благоевград и Ботев Гълъбово направиха здрава битка изпълнена с обрати, която в крайна сметка завърши при резултат 2:2.

Черноморец Балчик пък отърва загубата, след като вкара изравнителен гол на Локо ГО в добавеното време на втората част.

В мачовете от 18:30 часа Литекс, Локомотив Сф и Кариана се поздравиха с победи.

Литекс се изкачи на върха в класирането във Втора лига, след като записа втора победа от началото на сезона. Ловчанлии успяха да измъкнат трите точки при гостуването си на Струмска слава след минимален успех с 1:0, като автор на попадението бе Капитанов в 33-ата минута на двубоя. Литекс е с пълен актив от точки, докато Струмска слава остава на дъното без точка и отбелязан гол от старта на новата кампания.

Локомотив София записа първите си точки за сезона след успех с 2:0 над Лудогорец II.Двата тима направиха нулево първо полувреме, като преди почивката Димитър Георгиев изпусна и дузпа. През вторите 45 минути  столичните „железничари” вдигнаха оборотите и с попадение на Том (55) и Димитър Георгиев (79) взеха трите точки.

В третия двубой от 18:30 часа Поморие допусна гол десет минути преди края на двубоя си с гостуващия Кариана и изпусна точка от срещата. Попадението бе дело на Реджеб Халил.

В мача от 19:30 часа новакът Хебър продължи безгрешната си серия във Втора лига и записа втори чист успех (в първия кръг Хебър спечели с 3:0 домакинството си на Спартак Плевен). Пазарджиклии се наложиха с 2:0 като гост на Спартак Варна и се изравниха по точки с лидера Литекс, но са с гол по-малко в сметката си.

Монтана и Нефтохимик (Бургас) откриха вчера втория кръг във Втора лига със зрелищен двубой с шест попадения. Футболистите на Владимир Иванов изоставаха с два гола  в резултата, но успяха да направят пълен обрат и спечелиха с 4:2 домакинството си.