ОЧАКВАНО: Локо Пд загуби и в Страсбург (ВИДЕО)

България остана само с един участник в Лига Европа

Локомотив Пд приключи участието си в  Лига Европа след очаквана загуба на реванша със Страсбург - 0:1. Пловдивчани отпадат с общ резултат 0:2. Така напред продължава само един български тим - Лудогорец.

Кевин Зохи реши мача още в 8-ата минута, когато вкара гол за Страсбург и направи непосилна задачата пред Локомотив да навакса пасива от първия мач, когато също загуби с 0:1. Зохи се разписа след асистенция на Димитри Линар.

Зохи бе близо до втори гол за домакините в 36-ата минута, но стреля в аут.

Най-добрата ситуация за Локомотив се откри в 62-ата минута пред Стивън Езе, който бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава премина покрай вратата.

До края домакините доиграха без напрежение мача и с лекота се класираха за следващия кръг.

Локомотив стигна до попадение в последната минута, когато Ален Ожболт прати топката в мрежата след пас на Георги Илиев, но голът бе отменен заради засада.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СТРАСБУРГ: 1. Селс, 2. Симакан, 3. Ндур, 5. Коне, 10 Корне, 11. Линар, 12. С. Митрович, 18. Сиксоко, 20. Зохи, 23. Карол, 29. Да Коста

ЛОКО ПД: 71. Луков, 5. Малембана, 6. Езе, 7. Цветанов, 9. Карагерен, 10. Умарбаев, 12. Ожболт, 14. Д. Илиев, 20. Петрович, 34 . Витанов, 77. Аралица

90+3 Край на мача!

90 - Локо вкара, но реферът не призна попадението заради засада да Ожболт, който прати топката в мрежата след подаване на Димитър Илиев

86 - Карол остана сам срещу вратяря, но атаката на домакините беше правилно стряна заради засада

78 -  Карол центрира към Симакан, който си спечели позиция срещу Цветанов, но стреля покрай вратата с глава

76 - Георги Илиев влиза на мястото на Умарбаев.

65 - Уирис влиза на мястото на Витанов.

62 - Пропуск! Стивън Езе е оставен непокрит и стреля с глава, но топката минава покрай вратата!

56 - Момчил Цветанов за малко не си отбелза автогол. Той се опита да върне топката към вратаря, но подаването му с глава затрудни Луков, който се принуди да изчмисти топката в корнер

52 - Бенжамен Корне получи топката пред наказателното поле и опита удар, който мина над вратата на Луков

46 - Начало на второто полувреме!

45+1 Край на първото полувреме!

45 - Центриране на домакините в наказателното поле попада право в ръцете на Мартин Луков

36 - Стивън Езе не успя да изчисти една наглед лесна топката и тя попадна в голмайстора за французите. Той обаче бе с гръб към вратата на Луков и не се ориентира по най-добрия начин, като шутът му излезе в аут

32 - Жълт картон за Симакан

30 - Шанс пред Локомотив! Езе намери Аралица, който пусна извеждащ пас за Карагерен отдясно, който опита удар, който беше слаб и не затрудни особено Селс

21 - Удар от далечна дистанция на Ожболт минава над вратата на Матс Селс

20 - Локомотив отправя първия си удар във вратата на Страсбург! Капитанът на "черво-белите" Димитър Илиев стреля неточно

7 - Зохи влезе отдясно на наказателното поле и с удар по диагонала не остави шансове на Луков - 1:0