ОБЗОР: Легендата се завръща с бясна скорост, Локо (Сф) с четвърта поредна победа

Септември с 4 от 4, Хебър се издъни у дома

Локомотив (Сф) записа четвърта поредна победа във Втора лига. Легендарният "червено-черен" тим спечели с 1:0 домакинството си на Спартак Пл и се изравни по точки с лидера ЦСКА 1948. "Червените" обаче са с мач по-малко. В понеделник те приемат Поморие.

Попадението за Локомотив реализира Димитър Георгиев. Нападателят се разписа след центриране от корнер в заключителните секунди на първата част.  В края на мача Мики Орачев се озова сам срещу Станислав Антонов, но не успя да преодолее вратаря.
Така или иначе трите точки отидоха на сметката на Локомотив и тимът вече има 12 в своя актив.

С толкова е изпадналият от елита тим на Септември, който също се наложи с 1:0, но като гост на Черноморец (Балчик).

Друг претендент за промоция в елита - Хебър, допусна домакинска издънка - 0:0 срещу Локомотив (ГО) и преди изиграването на всички мачове от петия кръг е на пета позиция с 9 точки. Гостите от Горна Оряховица са със 7, колкото имат още седмия Монтана и осмия Лудогорец II.

Тимът от Пазарджик игра с човек по-малко в последстине 20 минути, след като от игра беше изгонен Янко Ангелов.