НА ЕВРОВОЛЕЙ: "Лъвиците" взеха само гейм от световния шампион! (ВИДЕО)

Поражението е второ поред за тима на Иван Петков

Женският ни национален отбор по волейбол допусна втора загуба на Европейското първенство. "Лъвиците", които играят мачовете си от груповата фаза в Турция, отстъпиха с 1:3 (16, -21, -20, -15) на аткуалния световен шампион Сърбия.

Това е второ поредно поражение за българките, които останаха на дъното във временното класиране заедно с Финландия, чийто тим също е с две поражения от два мача. В първата си среща националките отстъпиха изненадващо на Франция с 2:3 гейма.

Сърбия пък излиза начело в подреждането в група А с две победи, колкото има и Турция. Съставите на Гърция и Франция към момента са с актив 1 победа и 1 загуби.

Точно туркините са следващия противник на България, като двубоят срещу домакините в Анкара е от 19.30 часа.

Волейболистките ни започнаха страхотно срещу европейския и световен шампион и взеха първата част с 25:16 точки. Атаката на състава, воден от Иван Петков работеше безотказно и България поведе с 12:4 и 17:10, след което нямаше проблеми да поведе с 1:0 гейма след 25:16 точки.

Сръбкините обаче се мобилизираха и демонстрираха класата си, печелейки следващите три гейма. Съперникът ни дръпна с 16:11 във втората част и макар националките да намалиха до 20:22, Сърбия изравни резултата в геймовете след 25:21 точки. Ситуацията се повтори и в третия гейм, когато сръбкините поеха водачеството и не го изпуснаха до крайното 25:20, за да дръпнат с 2:1. България не успя да се противопостави на настоящия еврошампион и в четвъртата част, като само за 21 минути загуби с 16:25 точки и така записа втора загуба на Евро 2019.