ОГРОМЕН ЕКШЪН! Славия оцеля в Разград след луд мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белите" удържаха 0:0 след измислен червен картон, отмениха и гол на Лудогорец

Славия взе точка от визитата си на шампиона Лудогорец, след като стигна до 0:0 в предпоследния мач от седмия кръг на българската футболна efbet Лига, макар да игра с човек по-малко през цялото второ полувреме.

Двубоят в Разград се превърна в истински екшън и предложи много емоции на зрителите, както и две сериозни грешки на съдийската бригада.

Първо вратарят на гостите Антониос Стергиакис бе изгонен с измислен червен картон точно преди почивката, а след нея редовен гол на домакините беше отменен заради засада.

В крайна сметка двата отбора поделиха точките, а ветеранът на „белите“ Георги Петков влезе в историята, тъй като записа мач в 23-и пореден сезон в групата на майсторите (срещата бе под номер 337 в неговата кариера).

Разградчани започнаха двубоя с мисъл и за предстоящия в четвъртък реванш от плейофите на Лига Европа срещу Марибор, като част от титулярите им получиха почивка от Стойчо Стоев.

Нападателят Якуб Швиерчок пък направи фрапантен пропуск в 21-ата минута, когато не можа да прати топката в на практика опразнената врата след пас на Джоди Лукоки.

Славия отговори пет минути по-късно, когато Милен Гамаков изпълни отлично един свободен удар, но и Ренан показа майсторство, избивайки топката в гредата, а впоследствие атаката на „белите“ бе спряна заради засада.

В последната минута на първата част пък се стигна до изгонване на вратаря на Славия.

В 45-ата минута Лукоки бе изведен сам срещу Стергиакис, който напусна наказателното си поле и спря с крак топката, но арбитърът Стефан Апостолов прецени, че стражът е играл с ръка след сигнал от своя асистент и му показа директен червен картон.

След почивката „белите“ приеха играта в своята половина и разчитаха на контраатаки, а в 79-ата минута резервата на домакините Вандерсон вкара гол, който обаче бе отменен.

Бразилецът отбеляза и отпразнува бурно попадението, като дори бе целунат от фенка, но то не бе зачетено заради засада, макар и повторенията да показаха, че такава нямаше, защото играч на Славия отклони топката.

След това пък гостите бяха на сантиметри да открият резултата, но ударът на Велковски профуча покрай целта и в крайна сметка двата отбора поделиха точките.

Така Лудогорец събра 15 и вече изостава с една от лидера Левски, докато „белите“ имат 9 в своя актив след седем кръга.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев, 8. Дан Битон, 10. Якуб Швиерчок, 13. Мавис Чибота, 18. Светослав Дяков (к), 21. Драгош Григоре, 22. Джордан Икоко, 44. Яцек Горалски, 92. Джоди Лукоки;

Треньор: Стойчо Стоев;

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стергиакис, 4. Петър Патев, 6. Давид Хуманес, 38. Милен Гамаков, 19. Димитър Велковски, 73. Венцислав Бенгюзов, 35. Георги Йомов, 8. Славчо Шоколаров, 33. Галин Иванов (к), 71. Емил Стоев, 9. Цветелин Чунчуков;

Треньор: Златомир Загорчич.

ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ СРЕЩАТА МИНУТА ПО МИНУТА:

1 – Начало на мача!

8 – Опасно центриране на Джоди Лукоки след хубав извеждащ пас, но защитник на Славия изчисти в корнер.

16 – Първият жълт картон в мача е за Бенгюзов от Славия.

18 – Свободен удар за Лудогорец, но нищо опасно след неговото изпълнение.

21 – ФРАПАНТЕН ПРОПУСК! Нападателят на домакините Якуб Швиерчок не успя да открие резултата с удар от близка дистанция, пред почти празна врата, след като не съумя да улучи добре топката.

24 – Първи корнер и добър шанс за Славия, след като Шоколаров центрира и намери Чунчуков в пеналта, но изстрелът му с глава мина над негов съотборник и вратата на Лудогорец.

25 - Галин Иванов показа техника пред наказателното поле на домакините и в крайна сметка бе фаулиран - свободен удар за Славия.

26 – ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! Милен Гамаков изпълни отлично свободния удар, но и Ренан показа майсторство, отклонявайки топката, след което тя срещна гредата и попадна у Йомов, който обаче бе в засада, а така или иначе не намери целта от непосредствена близост.

29 - Лудогорец отговори с два последователни удара на Чибота към вратата на Славия. Първият бе избит от защитник пред голлинията, а вторият бе спасен от Стергиакис.

30 – Корнер за Лудогорец, но защитата на Славия се справя.

35 - Нов ъглов удар за Лудогорец, отново без особен успех от гледна точка на домакините.

45 – ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА СТЕРГИАКИС ОТ СЛАВИЯ! Лукоки бе изведен сам срещу вратаря, който напусна наказателното си поле и спря с крак топката, но арбитърът Стефан Апостолов прецени, че стражът е играл с ръка след сигнал от своя асистент и изгони вратаря на „белите“.

45+1 - Смяна в отбора на Славия. На вратата влиза ветеранът Георги Петков, който заменя Йомов, за да запише мач в своя сезон №23 във футболния елит на България

45+2 - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 0:0, НО СЛЕД ПОЧИВКАТА ГОСТИТЕ ЩЕ ИГРАЯТ С ЧОВЕК ПО-МАЛКО.

46 – Начало на второто полувреме. Няма промени в двата състава.

55 - Корнер за Лудогорец, защитник на Славия чисти с глава.

58 - Смяна в отбора на Лудогорец. Вандерсон заменя Чибота.

60 - Втора смяна в състава на Славия. Узунов заменя капитанът Галин Иванов.

61 - Жълт картон за Яцек Горалски, след което обаче се стига до атака на Лудогорец и корнер за домакините, но след опита на Лукоки с глава Георги Петков лови безпроблемно.

64 – Сега и резервата на домакините Вандерсон получава жълт картон, този път за симулация в пеналта.

66 - Втора смяна и в отбора на Лудогорец. Кешеру заменя Швиерчок на върха на домакинската атака.

73 – Георги Петков с решително спасяване! Ветеранът отрази силен изстрел отблизо на Вандерсон.

77 – Последни смени и в двата отбора. Дюлгеров вместо Бенгюзов за Славия, Димо Бакалов заменя Горалски в строя на Лудогорец.

79 – Отменен гол на Лудогорец! Вандерсон отбеляза и отпразнува вихрено, като дори получи целувка от фенка, но попадението му бе не зачетено заради засада, макар и много спорна.

85 – Славия бе на сантиметри от гола! След образцова контраатака на гостите Велковски отправи чудесен удар, но топката премина покрай целта.

86 – Георги Петков получава жълт картон за бавене на играта.

90 - Жълт картон и за Кешеру заради нарушение в атака.

90 – Четири минути добавено време!

90+4 – Край на мача! Славия взе точка след 0:0 срещу Лудогорец в Разград, макар че игра с човек по-малко през цялото второ полувреме.